Česká republika zaznamenala nejnižší denní nárůst případů COVID-19 od září

Česká republika zaznamenala nejnižší páteční nárůst případů COVID-19 pozdě v pátek.

Covit-19 má 2 587 nových případů, čímž se celkový počet známých případů v zemi zvýšil na 1 618 068.

Počet osob přijatých do nemocnice s Govtem rovněž klesl na 3 466, z nichž 765 je v kritickém stavu. Celkový počet obětí souvisejících s vládami se nyní blíží 29 000.

Ministr obchodu a průmyslu Karel Hawley (ANO) uvedl, že všechny obchody, trhy a vybrané služby se v pondělí 3. května znovu otevřou, pokud bude nadále klesat počet vládních institucí-19.

V regionech, kde je počet nově potvrzených případů nižší než 100 000 až 100 000, bude umožněno otevírat muzea, památky a galerie bez skupinových prohlídek.

To v současné době platí pro regiony Karlovy Vary, Hrotek Kralov a Place, kde se mateřská škola znovu otevře 26. dubna bez masek a testování.

Další fáze, včetně otevření restauračních teras, umožňující venkovní aktivity v hotelech a skupinách – vše s kapacitním omezením – může nastat, když míra infekce klesne pod 75 na 100 000.

Zpočátku zmírnění omezení se žáci prvního až pátého ročníku vrátili do učeben, zatímco knihovny a omezený počet maloobchodních prodejen byly otevřeny 12. dubna.

Premiér Andrzej Babis ve čtvrtek uvedl, že všichni, kteří se v Čečensku zaregistrovali k očkování proti vakcíně Govt-19, budou očkováni do konce srpna, přičemž do konce června se očekává získání zaměstnání 5,6 milionu občanů.

Rovněž uvedl, že strategie očkování pro roky 2022 a 2023 se již připravuje.

.

READ  SBK se vrací do kalendáře superbiků České republiky do roku 2021 a opouští Austrálii

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.