Czech Film Commission byla nominována na cenu Best Film Commission na World Production Awards 2024

Czech Film Commission byla nominována na cenu Best Film Commission na World Production Awards 2024

Filmová komise České republiky si v posledních letech vydobyla celosvětové uznání. Poté, co byl nominován na cenu za nejlepší film Loni na Webmasters Guild AwardsCzech Film Commission postoupila do užšího výběru na cenu Film Commission Award na letošních World Production Awards.

Czech Film Commission bude soutěžit s Andalusia Film Commission ve Španělsku, Al Ula Film Commission v Saúdské Arábii a Cherokee Film Commission ve Spojených státech o cenu Film Commission Award 2024, která bude předána během slavnostního předávání World Production Awards v hod. letošní filmový festival v Cannes. Dne 20. května.

Loňské udílení cen Location Managers Guild Awards ocenilo Czech Film Commission za práci na hitu Netflix filmu Šedý muž (Alberta Film Commission Ultimate Vyhráli za svou práci na Poslední z nás), letošní World Production Awards však konkrétní inscenaci nespecifikovala.

Mezi nedávno uvedené filmy podporované Czech Film Commission patří drama Adam Sandler astronaut A turecký akční film Umění láskyoba vyšly na Netflixu začátkem tohoto roku, stejně jako jeho akční pokračování Druhá extrakcekterý měl premiéru na streamovací platformě loni v létě.

Mezi klíčové filmy spolupracující s Czech Film Commission, které budou uvedeny v průběhu tohoto roku, patří: Vránakterý byl právě odložen na srpen, a Robert Eggers Nosferatu, jehož vydání je naplánováno na Vánoce. Nedávno byla přejmenována John Wick uvádí: Balerínakterý se natáčel v Praze a na dalších místech loni v zimě, má za cíl uvedení na začátku roku 2025.

Czech Film Commission se v posledních letech podílela i na velkých televizních produkcích natáčených v české metropoli, včetně druhé sezóny Rozhovor s upíremkterá bude uvedena příští měsíc, druhá a třetí sezóna série institucea první tři sezóny roku Kolo času.

World Production Awards se zaměřují na ocenění úspěchů v produkci a lokaci, které se podílejí na realizaci filmů a televizních pořadů. Konkrétně zdůrazňuje přínos produkčních skupin, míst a studií při převádění scénářů a scénářů do reality na obrazovce.

READ  Dvoučlenná kapela Clinton Sirijo a Bianca Gomez zpívá českou písničku

Ocenění se snaží identifikovat nejlepší místa na světě, chválit vynikající studia, uznávat výjimečné tvůrčí týmy, ocenit inovativní nápady a implementační procesy, které přispívají k úspěšné produkci, kromě toho, že oceňují iniciativy, projekty a podniky, které nastavují vysoké standardy udržitelnosti a rozmanitosti. . A posílení místních ekonomik, které těží z filmové produkce.

Kromě ceny Film Commission Award zahrnují ceny World Production Awards také ceny věnované Film City (letos byly nominovány Tulsa, Záhřeb, Bristol, Limerick a Sofia), Emerging Location, Community Impact, Diversity and Inclusion a Cinema Location. Obecné, Studio roku a další kategorie.

Kompletní seznam letošních nominací najdete na webu Oficiální stránky World Production Awards.

Hlavní obrázek: Zákulisí Šedý muž (2022) v Praze přes Stanislaw Honczyk/Netflix

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *