Tým „vytrvalosti“ NASA vedou ženy a vědci z menšinových skupin

Mise NASA Vytrvalost na Marsu vedla různorodou skupinu vědců, z nichž mnohé byly ženy a menšiny. Adriana Diaz má více o jejich příbězích.

Přepis videa

Adriana Diaz: Zabalíme noc tímto ohromujícím panoramatem Marsu, který zachytil nejnovější robotický průzkumník NASA, Enduring Rover. Ale co také upoutalo naši pozornost, nebylo na Marsu, bylo to uvnitř Mission Control.

Swati Mohan: Přistání potvrzeno.

Ten hlas bylo slyšet po celém světě.

Swati Mohan: Bezpečně vytrvejte na Marsu.

NASA Swati Mohan nebyl jen komentátorem.

Swati Mohan: SkyCrane se chystá provést.

Vést tým kontroly vesmíru.

Jak jste se cítili, když jsem řekl frázi „potvrzení přistání“?

Swati Mohan: Stále jsem byl v šoku.

Mohan se přestěhovala do Spojených států z Indie, když byla svobodná. Patří mezi více než tucet barevných žen v týmu Basic Perseverance složeném z téměř 300 žen.

Jak jsi se cítila, Cristino, když jsi sledovala a poslouchala Swatiho?

Christina Hernandez: Byl jsem jako, jo, holka! Byl jsem tak nadšený, že jsem viděl ženu A, která nejenže dělá tolik pro společnost, ale je také technickou bestií.

Christina Hernandez, mexicko-americká inženýrka první generace, pomohla vyvinout vědecké přístroje pro rover.

Moogega Cooper, který je napůl černý a napůl korejský, vede tým, který zajišťuje, že na Marsu nezůstanou žádné znečišťující látky.

Neexistuje tam žádný dokonalý tým, víte? Rozmanitost lze vždy vylepšit. Ale člověče, když se rozhlédnu kolem sebe a vidím ženy, vedoucí a inženýry, to mě zahřeje.

Co dělají dívky pro NASA?

Vypočítejte místo startu a přistání.

Historické boje NASA s rozmanitostí dokumentují „Skrytá čísla“, skutečný příběh afroamerických matematiků, kteří hráli zásadní roli ve vesmírném závodu.

READ  Jak vesmírná nebezpečí ovlivnila asteroid Ryugu?

Není to daleko napříč generacemi. Můj otec mi řekl, jak mu budu sloužit v samostatné námořní jednotce. Ze všech skupin lidí mám velkou důvěru v to, že vědci mohou přemýšlet nad rámec budování jakékoli společnosti, která říká, a být inkluzivnější pro ostatní.

Rozmanitost je o různých perspektivách. A když se snažíte vyřešit tyto složité problémy, musíme být schopni myslet i mimo krabici.

Setkal se někdo z vás s někým, kdo řekl, že nemůžete být inženýrem nebo že nemůžete spolupracovat s NASA?

Vždy existují okamžiky, kdy se zevnitř divíte: „Je to proto, že jsem mladý? Je to proto, že jsem mladá žena? Je to proto, že jsem mladá černá žena? Musíte se ale stále tlačit směrem ke hvězdám.

Vyrůstat si nemohli dovolit veškerý luxus jako vesmírný tábor. Jejich rodiny však našly způsob.

Pokud tam není místní knihovna, pokud nemáme PBS a je to zdarma, tyto věci ji zpřístupní bez ohledu na váš příjem.

Tyto boje nás zlepšily v práci. Jak říká moje babička, [NON-ENGLISH SPEECH]. Takže, víš: „Dej do toho všechno.“ A myslím si, že to je to, co všichni děláme na Mars Perseverance.

Adriana Diaz: Říkají, že jejich největší vášní je pomáhat příští generaci.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *