Kroky Bidenovy administrativy k řešení nárůstu venezuelských přistěhovalců vyvolávají kritiku jak zleva, tak zprava.

The Bidenova administrativa Tento týden oznámil kroky k řešení nárůstu venezuelské imigrace přes jižní hranici, ale kombinace rozšířeného vyhoštění podle § 42 a nové cesty humanitárního podmínečného propuštění znepokojila zákonodárce a aktivisty zprava i zleva.

Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost oznámil ve středu V současné době zahajuje novou rozsáhlou operaci vymáhání hranic s Mexikem spojenou s rozšířeným odsunem venezuelských státních příslušníků.

Kampaň povede k tomu, že Mexiko a Spojené státy posílí imigrační kontrolní body, budou spolupracovat při zaměřování se na pašování lidí a navýší zdroje a personál donucovacích orgánů.

Ale zásadní je, že tato spolupráce také znamená, že všichni Venezuelané, kteří nelegálně vstoupí do Spojených států, budou nyní vráceni do Mexika podle zákona o veřejném zdraví 42. Venezuelané nebyli vráceni na základě příkazu kvůli nedostatku diplomatických vztahů s Venezuelou a odmítnutí Mexika přijmout jim.

Bidenův úředník oznamuje přesuny na hranice s Mexikem a zvyšující se stěhování Venezuelanů

Venezuelané jsou po vyhoštění ze Spojených států podle hlavy 42 nasazováni do autobusů.
(Fox News)

Administrativa zároveň zahajuje nový program podmínečného propuštění, který má poskytnout venezuelským občanům legální cestu k cestě do Spojených států. Absolvujte biometrické a další bezpečnostní kontroly a splňte požadavky na ochranu veřejného zdraví včetně očkování. Je podobný programu oznámenému dříve v roce pro Kvalifikovaní Ukrajinci. Občané nebudou mít nárok na program, pokud byli dříve deportováni nebo převezeni do Spojených států nebo Mexika nelegálně.

Tyto kroky přicházejí v době, kdy se administrativa nadále potýká s historickou krizí na hranicích, která jen v tomto fiskálním roce zaznamenala více než 2,1 milionu střetnutí – včetně nedávného nárůstu počtu občanů z Venezuely.

Bylo toho víc než 25 000 setkání pro venezuelské imigranty V srpnu, z pouhých 4 000 v dubnu. Loni v srpnu bylo z Venezuely něco přes 6000 imigrantů. To zvýšilo politický tlak na administrativu, protože guvernéři Texasu, Arizony a Floridy přesunuli přistěhovalce na sever – mnozí z nich byli Venezuelané.

READ  Loď Suezského průplavu byla po velkém úsilí o otevření hlavní obchodní cesty částečně vzdána

Management se snažil prezentovat postupy jako upřednostňování legálního vstupu a odrazování od nelegálního vstupu.

„Tyto akce ukazují, že pro Venezuelany existuje legální a regulovaný způsob, jak vstoupit do Spojených států, a legální vstup je jediný způsob.“ zabezpečení domova Ministr Alejandro Mallorcas to uvedl v prohlášení. „Ti, kteří se pokusí nelegálně překročit jižní hranici Spojených států, budou vráceni do Mexika a v budoucnu nebudou způsobilí pro tento proces. Ti, kteří se budou řídit právním procesem, budou mít příležitost bezpečně cestovat do Spojených států a stát se způsobilými.“ pracovat tady.“

Program však zaznamenal smíšený příjem zleva i zprava. Senátor Bob Menendez, demokrat z New Jersey, chválil právní cestu administrativy, ale tvrdě zasáhl administrativu za rozšíření hlavy 42 – krok, který označil za „neodpustitelný“.

„Rozšíření paragrafu 42 tak, aby nyní zahrnovalo Venezuelany, přidává sůl do otevřené rány a zároveň dále narušuje náš azylový systém, který prezident Biden slíbil obnovit,“ uvedl v prohlášení.

Vyzval administrativu, aby znovu zvážila vyhoštění, odstranila některá omezení programu podmínečného propuštění a nadále usilovala o ukončení hlavy 42 u soudů, jak tomu bylo doposud.

Mezitím byli imigrační aktivisté z této politiky podobně naštvaní. Mourad Awawdeh, výkonný ředitel newyorské imigrační koalice, obvinil administrativu z „ukončení našich humanitárních závazků“.

„Tím, že se Bidenova administrativa uklonila před krutými rozmary republikánských guvernérů Texasu, Arizony a Floridy, když se tato země připravuje na své střednědobé volby, udělala několik kroků zpět v čase s tvrdou imigrační politikou Donalda Trumpa,“ uvedl v prohlášení. .

Republikáni ve sněmovně nabádají Bidena, aby „učinil všechny možné kroky“ k zastavení nelegálního přistěhovalectví z Venezuely

Desítky nevládních organizací, včetně American Civil Liberties Union (ACLU), Human Rights Watch, RAICES a Southern Poverty Law Center, napsaly Mallorcas a vyjádřily „hluboké zklamání a šok“ při oznámení rozšíření hlavy 42.

READ  Zdá se, že video ukazuje ruského vojáka, jak kritizuje ukrajinského zajatce | Ukrajina

„I když vítáme kroky k zajištění bezpečných postupů pro některé Venezuelany, vytvoření bezpečných koridorů by nikdy nemělo být používáno k odepření azylu jiným lidem hledajícím ochranu,“ napsali v dopise. „Znepokojuje nás také, že oznámení odkazuje na pokus o vstup Venezuelanů na jižní hranici jako na nelegální pokus,“ dodal.

Reklama mezitím nebyla dobře přijata ani republikány a pravicovými skupinami.

Bidenovi imigrační aktivisté diskvalifikovali rozšíření hlavy 42 na venezuelské nelegální přistěhovalce

Člen sněmovního výboru pro vnitřní bezpečnost John Katko označil tento krok za „cynický a neadekvátní pokus“ řešit „bezprecedentní krizi na jihozápadní hranici, nad níž tato administrativa zcela ztratila kontrolu“.

„S blížícími se pololetními volbami ve státě Bidenova administrativa vidí nápis na zdi a právě se snaží na hranici připevnit lékařský obvaz, který krvácí, aby si zachránil tvář,“ uvedl republikán v prohlášení.

Popsal to jako „public relations trik“, řekl, že politika je také „připravená ke zneužití a pravděpodobně přispěje k tomu, že migranti budou poskytovat nepřesné informace o své zemi původu, když se pokoušejí vstoupit do vnitrozemí země“.

Mezitím zůstaly tvrdé imigrační skupiny nedotčeny. „Pokud mohou být Venezuelané posláni zpět do Mexika – proč by nemohli všichni imigranti, bez ohledu na zemi původu?“ RJ Hauman, prezident vládních vztahů a komunikace Federace americké imigrační reformy (FAIR), řekl ve středu Fox News Digital.

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

Nová politika si však získala jistou pochvalu od demokratů. V New Yorku, kde Přemohl jste úředníky Vzhledem k tomu, že migranti proudí na sever autobusy a jinými způsoby dopravy, řekl, že tento krok zastaví příliv lidí.

„Zatímco se stále objevují podrobnosti, tato federální akce je krátkodobým krokem k řešení této humanitární krize a k řízení toku hraničních přechodů humánním způsobem,“ uvedl v prohlášení starosta New Yorku Eric Adams. „Stále je zapotřebí proaktivní a dlouhodobá strategie.“ z Kongresu.

READ  Pandemie Covid-19 dává novou naději jedné z nejrychleji se zmenšujících zemí světa

„Jsme vděčni prezidentu Bidenovi a jeho administrativě za náš pokračující dialog o řešení této humanitární krize a těšíme se na další úzkou spolupráci s nimi,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.