Tři spojenci podporují Tchaj-wan v diskusi OSN

Tři spojenci podporují Tchaj-wan v diskusi OSN

Výzva k míru:
Český prezident Peter Pavel vyjádřil znepokojení nad čínskými vojenskými manévry v Tchajwanském průlivu a její „nepřátelskou aktivitou“ v Jihočínském moři.

Lídři tří diplomatických spojenců – Guatemaly, Paraguaye a Palau – vyjádřili svou podporu přijetí Tchaj-wanu do OSN v úterý první den všeobecné rozpravy OSN v New Yorku.

78. OSN Ve svém projevu během Valného shromáždění prezident Palawanu Surengel Whipps Jr., U.N. A vyzval všechny strany zapojené do křížových krizových problémů, aby zachovaly zdrženlivost a hledaly mírové řešení.

„Blahobyt a prosperita zemí a jejich ekonomik jsou neodmyslitelně spojeny s globálním mírem a stabilitou,“ řekl.

Foto: A.P

Poděkoval partnerským zemím, jako je Tchaj-wan, Austrálie, Japonsko a Spojené státy, za poskytování pomoci a příležitostí ke školení ke zlepšení dovedností Palawanů.

„Prosazujeme změnu týkající se Čínské republiky, Tchaj-wanu, který byl navzdory svému pozoruhodnému vedení a inovativním řešením nespravedlivě vyloučen z orgánů OSN,“ řekl s tím, že globální orgán by měl Tchaj-wanu umožnit účast v důležitých institucích, protože má co nabídnout.

S odvoláním na Chartu OSN, která potvrzuje rovná práva všech lidí a národů, Whipps vyzval OSN, aby tuto vizi podpořila tím, že umožní Tchaj-wanu účastnit se a přispívat.

Foto: Reuters

Odcházející guatemalský prezident Alejandro Eduardo Giamatte během svého projevu vznesl podobnou prosbu.

Řekl, že OSN by měla uznat důležitost „inkluzivity a univerzálnosti“.

„Jak v 21. století tento systém marginalizuje zemi, jako je Tchaj-wan? Země, která přispívá k vědě, technologii, zdraví a rozvoji; Přesto vylučujeme její občany z toho, aby měli hlas na tomto fóru,“ řekl.

Vyzval OSN, aby „dokončila všechna nezbytná opatření k zajištění mezinárodního míru a bezpečnosti v Tchajwanském průlivu“.

Paraguayský prezident Santiago Pena, který se úřadu ujal minulý měsíc, vyjádřil podporu své vlády Tchaj-wanu jako „nedílné součásti systému Organizace spojených národů“.

READ  West Ham zachytil podpis českého záložníka Alexe Krolla

Český prezident Peter Pavel v úterý kritizoval Čínskou lidovou republiku (ČLR) za její vojenské manévry v Tchajwanském průlivu při svém prvním vystoupení na Valném shromáždění OSN od březnového nástupu do úřadu.

„Odsuzujeme vojenské akce Číny, které zvýšily napětí v Tchajwanském průlivu, a její nepřátelskou akci proti partnerům v Jihočínském moři. Všechny spory nebo sporné záležitosti by měly být řešeny smírně. Případný ozbrojený konflikt v regionu by měl negativní důsledky pro celý svět,“ řekl Pavel.

Je to již druhým rokem, kdy vládní představitel České republiky na Valném shromáždění OSN vznesl takové obavy.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský loni prosil o mír přes úžinu.

Vůdci dvou dalších diplomatických partnerů, Iswatini a Marshallových ostrovů, měli na včerejší veřejné debatě vystoupit se svými projevy.

Vystoupením během Valného shromáždění nebo v OSN. Tchaj-pej již dříve uvedla, že požádala svých 13 diplomatických spojenců a stejně smýšlející země, aby vyjádřili svou podporu přijetí do systému OSN zasláním dopisu generálnímu tajemníkovi Antóniu Guterresovi. .

Ekonomický a kulturní úřad Taipei v New Yorku zahájil několik doprovodných akcí a zástupci tchajwanských zákonodárců navštívili město, aby se zasadili o přijetí Tchaj-wanu do OSN.

Tchaj-wan opustil OSN v roce 1971 a byl vyloučen z jejích specializovaných agentur.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživateli bude zakázán přístup. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *