Hluboký nádech: Asteroid 2009 JF1 dnes Zemi nezasáhne

Začátkem tohoto týdne jsem procházel vědeckou sekci Google News, když se na povrch objevil článek, že NASA odhaduje, že vesmírný kámen o velikosti Velké pyramidy by mohl zasáhnout naši planetu 6. května, a dokonce i tento dopad je „možný“. To je ten druh zprávy, která vám může rozproudit adrenalin. Ale nebojte se. Asteroid 2009 JF1 se s námi nesrazí.

Krátký pohled na Twitter ukazuje, že lidé vyjadřují znepokojení nad titulky, mnozí se ptají na stejnou otázku: Narazí na zem? Naštěstí nás budete postrádat, ale existuje zajímavý příběh o tom, jak se vám podařilo vznést tyto obavy.

Asteroid byl umístěn v koordinačním centru blízkozemních objektů Evropské vesmírné agentury Pozoruhodný seznam rizik, ale v únoru vypadl z první desítky. Předpokládalo se, že má pravděpodobnost 1 ku 4 000, že zasáhne planetu během blízkého přiblížení v květnu, ale nové údaje toto riziko snížily na 1 ku 1 700 000.

Jak název napovídá, asteroid 2009 JF1 byl poprvé pozorován v roce 2009, ale poté jej výzkumníci ztratili z dohledu a nemohli si udělat dobrou představu o jeho orbitální dráze a o tom, jak blízko je Zemi. Nástroje pro určování drah asteroidů se od té doby zlepšily a nový pohled na existující data kladl důraz na úroveň nebezpečí asteroidů.

Oznámila to v únoru Evropská kosmická agentura Že „…asteroid nyní ztratil své prominentní místo v našem seznamu nebezpečí a přistál s jinými, rutinnějšími objekty, které nepředstavují velkou hrozbu.“ Odhaduje se, že asteroid má průměr asi 33 stop (10 metrů), což je zhruba velikost školního autobusu. Tyto jsou příliš malé. Dokonce i Evropská kosmická agentura označila potenciální dopad za „nezávažný problém“.

Abychom uvedli přiblížení asteroidu do perspektivy, Informace o slečně asteroidu Twitter účet přeloží vlastní vzdálenost Ze země do jiných termínů. Mezi nás a asteroid byste tedy byli schopni vměstnat 898 měsíců.

READ  CDC Varuje před náhlým vzestupem v případech RSV na jihu

Hrozba asteroidu není fantazie. V minulosti došlo k velkým dopadům, ale nemusíte se bát, že by sousedstvím prolétl každý vesmírný kámen. Jak vysvětluje Eric Mack z CNET,Obvykle to nejsou adresy, o které se musíme starat. Proto se astronomové zaměřují na hledání, sledování a práci na nových objektech Planetární obranné mise. Neváhejte a zamávejte, až asteroid 2009 JF1 bezpečně odletí později tento týden.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.