Jedná se o města, která jsou nejvíce přátelská k rodinám v Evropě – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Jedná se o města, která jsou nejvíce přátelská k rodinám v Evropě – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Stěhování do zahraničí je často těžké rozhodnutí – zvláště když máte děti.

Život v zahraničí může být neuvěřitelně obohacující a otevřít dětem nové možnosti tím, že vystaví dětem nové jazyky a kultury.

Ale vykořenit nejen svůj vlastní život, ale i životy svých dětí, znamená, že je třeba více přemýšlet o těchto velkých životních změnách.

Při zapojení dětí mohou být také další faktory, které musíte vzít v úvahu, jako jsou náklady na péči o děti, zda je dostatek venkovních prostorů, kde si mohou hrát, a různé zdravotní a bezpečnostní problémy.

Takže, zvláště pokud máte svobodu zvolit si místo určení, místo abyste byli posláni do zahraničí za prací nebo se stěhovat z rodinných důvodů, je třeba hodně přemýšlet, protože některé země a města budou vhodnější než jiné.

Nejvhodnější, alespoň v Evropě, je podle Jadida rakouská Vídeň zpráva Životní pojišťovnou „Reassurance“, která byla zveřejněna začátkem tohoto měsíce. Péče o děti stojí ve středoevropském městě v průměru jen 223,14 GBP, tedy asi 270 USD, měsíčně, zatímco průměrné celkové měsíční náklady na rodinu žijící tam jsou 2 794 GBP.

Nájemné tvoří velkou část této částky, přičemž průměrné náklady na dům s alespoň třemi ložnicemi jsou 1 356,69 GBP. Na atraktivitě výchovy dětí ve městě přispívá i relativně nízká míra znečištění a kriminality.

Analýza však zjistila, že má pouze 44 parků, což je mnohem méně než Praha, která se umístila na druhém místě se 106, a Řím, který se umístil na třetím místě se 148. Řím také nabízí nejvyšší počet aktivit vhodných pro děti ze všech měst na seznamu, s 687. Příležitosti ke hře a učení se rozprostírají po celém historickém městě.

Praha a Řím mají také nižší celkové měsíční životní náklady pro rodiny, a to 2 682 GBP a 2 677,70 GBP. Měsíční náklady na péči o děti jsou ale mnohem vyšší – 787,43 GBP v Praze a 407,36 GBP v Římě.

READ  Epidemická blues jsou standardním palivem pro prodej českého vinylového výrobce

Úroveň znečištění v Praze v České republice je také více než dvojnásobná než ve Vídni, zatímco úrovně znečištění v Římě jsou téměř čtyřikrát vyšší. Italské město má také mnohem vyšší kriminalitu, takže bezpečnost je pro rodiny starostí.

Rakousko si také vedlo dobře jako země celkově v žebříčku, kde se nacházejí tři z 10 nejlepších měst. Salcburk, známý svou kulturou a operními oslavami, je na pátém místě, zatímco Innsbruck, zimní destinace, na sedmém místě.

Itálie je také zastoupena v top 10 několika městy, přičemž Terst na severu země, poblíž hranic se Slovinskem, je na 10. místě.

Největší počet měst v první dvacítce měst přátelských k rodině má ale Německo: Norimberk na šestém místě, Mnichov na třináctém, Hamburk na patnáctém a Hannover na dvacátém místě.

Přestože Vídeň a Řím bodují vysoko, mnoho dalších velkých evropských center zaostává za menšími, méně známými městy kontinentu. Finské Helsinky se umístily na čtvrtém místě a jsou jediným dalším hlavním městem, které se umístilo v první desítce.

Paříž je dalším nejbližším hlavním městem na 11. místě. Měsíční náklady na rodinný život tam v průměru dosahují 3 184,80 liber, což je jen o pár set liber více než ve Vídni. Ale průměrné náklady na nájemné jsou tam o více než 1 000 GBP vyšší na 2 434,56 GBP a náklady na péči o děti jsou více než třikrát vyšší než ve Vídni, přibližně 694,84 GBP měsíčně.

Paříž má také velmi vysokou kriminalitu – ale má také nejvíce parků na celém seznamu, 306!

Londýn se ani nedostal do žebříčku dvacítky evropských měst vhodných pro rodiny s dětmi, spíše se umístil na šedesátém devátém místě. Zpráva uvádí, že samotné průměrné náklady na péči o děti jsou v hlavním městě Anglie 1 599,49 GBP.

READ  Jamie Dornan | Jamieho Dornana spekulace o Bondovi nepřekvapily

Celkové náklady na tamní rodinu se pohybují kolem 3 712,10 £ měsíčně. Jednou z výhod je 651 různých aktivit vhodných pro děti, ze kterých si můžete ve městě vybrat, a 187 různých parků, i když to nemusí kompenzovat vysoké náklady.

10 nejlepších měst pro rodiny expatů v Evropě

Toto je 10 nejlepších měst v celé Evropě, kam se můžete přestěhovat s rodinou, podle zprávy Reassured.

  1. Vídeň, Rakousko
  2. Praha, Česká republika
  3. Řím, Itálie
  4. Helsinky, Finsko
  5. Salzburg, Rakousko
  6. Norimberk, Německo
  7. Innsbruck, Rakousko
  8. Bergen, Norsko
  9. Galway, Irsko
  10. Terst, Itálie

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *