Tenis: Zhang a Zheng vedou Čínu k vítězství nad Českou republikou v United Cupu

Čína zaznamenala v sobotu působivý debut na United Cupu, když porazila Českou republiku 3:0, když Zhang Zhichen a Cheng Qinwen zaznamenali ve svých dvouhrách působivá vítězství.

Zheng zajistil Číně vítězství v páté sadě, když ve dvouhře žen porazil obhájkyni wimbledonského šampiona Marketu Vondroušovou 6:1, 2:6, 6:1 strhujícím výkonem.

V zápase plném extrémních výkyvů dynamiky 21letá Zheng nadále upevňovala svůj status vycházející hvězdy na ženském okruhu poté, co vyhrála za hodinu a 48 minut, uvedla Xinhua.

Světová 15. Čchengová začala silně, vyhrála 12 z prvních 13 bodů, než dokončila první sadu klinickým způsobem. Zdálo se, že Zheng utíká s brzkým brejkem ve druhém setu, ale č. 7 Vondroušová se na grandslamu shromáždila a převzala kontrolu a vyrovnala skóre.

Zheng se na konci bouře přeskupila a znovu objevila svou agresivní formu, aby v prvním vzájemném střetnutí vyšla jako vítězná.

„Toto je první hra roku (2024).“ Takže to vlastně bylo vždycky trochu těžké. Měl jsem opravdu dobrý první set. Držel jsem se svého plánu a hrál tvrdě, agresivně. Ale ve druhém setu jsem začal ztrácet koncentraci a ona začala hrát o něco lépe. Udělala jsem ty nevynucené chyby při střelbě, takže jsem to vrátila,“ vzpomínala Cheng na svůj zápas ve dvouhře.

„Ale každopádně jsem rád, že jsem vyhrál tento zápas. Nezáleží na druhém nebo třetím setu, protože hraji za svůj tým. Jsem šťastný i ve třetím setu, protože můj výkon byl hodně lepší než druhý set a jsem schopen se vzpamatovat a vstoupit do zápasu.“

Zhang se dříve zapsal do historie tím, že vyhrál první čínský zápas Fed Cupu, když porazil Jiřího Lehicu 5-7, 6-3, 6-4 za dvě hodiny a 20 minut v tenisovém turnaji smíšených týmů.

READ  Indie zajišťuje více letů; Ukrajina vyhlašuje výjimečný stav a radí občanům uprchnout; Znovu naolejovat

Zhang, podporovaný skupinou hlučných čínských fanoušků v RAC Areně, zahájil novou sezónu silně, aby pokračoval ve svém tempu z průlomové kampaně v roce 2023. Zhang, který se umístil na 58. místě, se zpočátku snažil čelit tvrdě zasaženému Leheckovi, který byl na prvním místě. 1. .31.

Ale Zhang začal svůj precizní bekhend pouštět do zničujícího účinku a nakonec převzal kontrolu nad zápasem poznamenaným silnými údery za základní čáru.

„Jsem velmi šťastný, protože jsem si dnes zachoval svou psychiku velmi dobře, jako klid,“ řekl Zhang novinářům. „Dokonce jsem měl nějaké přestávky a druhý kluk, Leheka, měl přestávku, mám pořád stejnou mentalitu, což je dnes velmi dobré.“

Zhang a Zheng dokončili bezchybný výkon Číny tím, že porazili Lehicu a Vondrousovou ve smíšené čtyřhře 6-1, 6-2 za méně než hodinu.

Čína pak bude v neděli čelit hrozivé výzvě ze strany Srbska Novaka Djokoviče.

Světová jednička Djokovič na předzápasové konferenci prohlásil, že Čína v čele se Zhangem a Zhengem je „silný tým, velmi silný tým“.

„Jsou ve formě. Mají skvělé hráče. Je tady velká čínská komunita. A také srbská komunita. Doufejme, že cítíme energii na tribunách a podporu obou zemí a opravdu oslavíme Nový rok tím nejlepším způsobem.“ možná pro Srby. Možná pro Číňany ten den,“ řekl Djokovič se smíchem.

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."