Švýcarský panoramatický vlak bude pokračovat v jízdě Czechia Riding v roce 2024

Švýcarský panoramatický vlak bude pokračovat v jízdě Czechia Riding v roce 2024

Švýcarský panoramatický vůz Apm61 Pano bude okouzlovat české železniční cestující minimálně do prosince 2024, potvrdily České dráhy.

Vůz byl na území Českých drah zaveden v červnu 2023 a je nedílnou součástí mezinárodního vlaku EC 106/107 Porta Moravica, který spojuje Graz (Rakousko) a Przemyśl (Polsko).

Trasa vlaku zajišťuje povinné zastávky v hlavních českých městech Břeclav, Přerov, Ostrava a Bohumín (Břeclav – Přerov – Ostrava – Bohumín).

Vůz s 54 sedadly první třídy vyniká částečně prosklenou střechou a vysokou podlahou, díky které mají cestující lepší výhled než jeho běžné kolegyně. Cestovatelé si mohou po celou dobu své cesty užívat úchvatné výhledy na moravské a alpské scenérie.

Vozy brázdí Švýcarsko a sousední země již 30 let, naposledy v rámci Gotthardského Panorama Expressu.

„Díky velkým zakřiveným panoramatickým oknům si cestující užijí o 90 procent větší výhled oproti běžným vozům a jejich zorný úhel se zvětší o 25 procent, 40 procent,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. osvobození

Vozy byly speciálně navrženy pro cestování oblastmi známými svou malebnou horskou krajinou a údolími řek, jako jsou Alpy nebo údolí Rýna, v roce 2010 byly vozy modernizovány, včetně instalace elektrických zásuvek pro umístění malé cestovní elektroniky, jako jsou notebooky. . , tablety a mobilní telefony.

Jízdenka na trasu z Břeclavi do Ostravy s rezervovaným místem stojí 473 Kč a lze ji zakoupit na oficiálních stránkách Českých drah.

Pražská ranní podpora!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

READ  Český miliardář jedná o převzetí menšinového podílu ve West Hamu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *