Blunk se soustředí na mistrovství světa a olympijské hry s novým týmem – The Durango Herald

Americký národní šampion vyhlíží místo na olympijských hrách v roce 2024

Savelia Blanc pózuje se svým novým týmem Rockrider Racing. V týmu jsou ve směru hodinových ručiček zleva nahoře Emilyn Ditillo, Matias Azzaro, Blank, Olivia Oneste, Joshua Dubau a Greta Seewald. (s laskavým svolením Rockrider Racing)

Poté, co v minulé sezóně poprvé závodila v elitním poli na Světovém poháru horských kol Union Cycliste Internationale a postupně se zlepšovala, provedla Savilia Blunk zásadní změnu, která jí pomůže pokračovat ve vzestupné trajektorii i v nadcházející sezóně 2023.

S ohledem na letošní závodění celé série Světového poháru a kvalifikaci na olympijské hry v roce 2024 Blunk nedávno podepsal smlouvu s Rockrider Racing, francouzským UCI World Cupem a sesterskou společností Decathlon Bikes.

„Měl jsem příležitost pracovat s Rockrider Racing a připojit se k týmu Světového poháru,“ řekl Plank. „Je to skvělá příležitost učit se od svých zkušených spoluhráčů a být v prostředí francouzského týmu mistrovství světa.“

Blunk bude také pokračovat ve spolupráci se svým bývalým sponzorem týmu, Orange Seal.

Blunk začal pracovat s Orange Seal v roce 2021, poté se loni pro sezónu 2022 připojil k týmu Orange Seal Off Read s přítelem Colem Pattonem.

„Dokázal jsem přivést Orange Seal jako sponzora týmu,“ řekl Plank. „Jsem opravdu rád, že s nimi mohu pokračovat ve spolupráci.“

I když Blunk plánuje závodit na všech osmi zastávkách Světového poháru, které se většinou konají v Evropě, řekla, že potřebuje být v udržitelném prostředí, aby mohla nadále žít ve Spojených státech a cestovat tam a zpět do Evropy na závody.

„Jako americký závodník Světového poháru jsem trochu v nevýhodě,“ řekl Plank. „Mít základnu s evropským týmem by byl skvělý zdroj. Mají tam všechny zdroje a podporu. To by bylo opravdu důležité a vytvořilo to pro mě dobré prostředí.“

READ  Vyřazení Ranty do Chicaga prodloužilo sérii vítězství Caroliny na devět | sportovní

Nedávno se zúčastnila svého prvního kempu s týmem Rockrider Racing ve Francii a Španělsku. Camp, řekla, zahrnoval více médií než trénink, ale dal jí šanci poznat své nové spoluhráče. „Jsou úžasní,“ řekla. „Na týmovém kempu v prosinci jsem poznal tým a spojil se s ním. Jsem opravdu nadšený, že se od nich mohu učit. Všichni jsou Evropané a jsou zvyklí závodit na této úrovni.“

Tým tvoří šest jezdců ze čtyř zemí, včetně Blanc a Emmeline Detailux z Německa, Greta Seewald z Itálie a francouzských jezdců Olivia Onesti, Joshua Dubau a Mathias Azzaro.

Blunk vlaky v severní Kalifornii, kde žijí její rodiče. Brzy zamíří do Španělska, kde bude pár měsíců trénovat, a pak tam absolvuje několik závodů na začátku sezóny, aby získala body UCI, které jí pomohou dostat se do závodů Světového poháru na krátké trati a získat lepší výchozí pozice pro olympijské běžecké závody. .

„Na většině světových pohárů (loni) jsem startovala v šesté nebo sedmé třídě, což byla obrovská nevýhoda,“ řekla.

Plank také řekla, že bude letos v létě v Durangu na nějakém výškovém tréninku. Plánuje závodit v americkém poháru ve Vail a Fayetteville (Arkansas) a také na národních šampionátech, kde bude usilovat o obhajobu olympijského prvenství v cross country.

„Je opravdu důležité mít přítomnost ve Státech a závodit zde,“ řekla.

První turnaj Světového poháru je naplánován na 12. až 14. května v Novém Městě v České republice.

Decathlon Rockrider také vyvíjí all-mountain kolo, na kterém bude Blunk a její týmoví kolegové závodit v roce 2023. Sportovní ředitel týmu, Stéphane Tempier, závodil na Rockrideru loni v jeho zahajovací sezóně, ale pro příští sezónu změnil role a bude působit jako prostředníka mezi týmem a společnostmi, které pro ně navrhují produkty.

„Mým cílem je soustředit se na olympijské hry v roce 2024 a mít konzistentní sezónu,“ řekla. „Je to můj druhý rok mezi elitou a chci pokračovat v budování a získávání sebevědomí; mám za sebou několik opravdu dobrých závodů ve Světovém poháru a mistrovství světa.“

READ  Profesionální bojovníci v šampionátu žen v lehké těžké váze Challenger Series FUBO SPORTS Network, 4. března

Světový pohár a mistrovství světa jsou součástí kvalifikačních kritérií pro olympijské hry. Blunk skončil 13. na mistrovství světa 2022 ve Francii.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *