Světový den boje proti AIDS 2023 – akce v Ženevě a po celém světě

Světový den boje proti AIDS 2023 – akce v Ženevě a po celém světě

Dne 1. prosince si WHO ve spolupráci s místními komunitami a partnery připomene Světový den boje proti AIDS 2023 v rámci tématu „Nechte komunity vést“.

Komunity žijící s HIV a postižené virem HIV, sítě lidí z klíčových populací a vůdci mládeže byly a nadále jsou zásadní pro pokrok v reakci na HIV. Poskytují základní preventivní, testovací a podpůrné služby při léčbě, budují důvěru, vytvářejí inovativní řešení, podporují zdraví, monitorují implementaci politik a programů a berou poskytovatele služeb k odpovědnosti.

Svět může skoncovat s AIDS, pokud místní komunity půjdou vpřed. Proto je letošním tématem Světového dne boje proti AIDS „Nechte komunity vést“, což je více než jen oslava úspěchů komunit, je to výzva k akci s cílem posílit a podpořit komunity v jejich vedoucích rolích.

U příležitosti Světového dne boje proti AIDS 2023 WHO oslavuje a oceňuje neocenitelný přínos místních komunit v boji proti HIV.

Světový den boje proti AIDS 2023 v Ženevě

10:00–11:00 | Vzpomínková akce: Oslava síly komunit vedoucích k boji proti HIV

Red Ribbon Café, UNAIDS (budova WHO)

  • Slavnostní zahájení a světlo svíček
  • Zpráva ke Světovému dni AIDS: Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel Světové zdravotnické organizace
  • Milníky veřejného zdraví o HIV a AIDS v kontextu 75. výročí Světové zdravotnické organizace: Dr. Jerome Salomon, náměstek generálního ředitele pro všeobecné zdravotní pojištění/přenosné a nepřenosné nemoci
  • Video prezentace WAD2023: „Komunity vedou odpověď na HIV“
  • Hlas komunit: Od zástupců obce

14:30–16:00 | Návštěva Checkpoint Genève: iniciativa vedená komunitou, která umožňuje klíčovým populacím přístup ke službám HIV

Terénní návštěva veřejně prospěšných služeb Dr. Jerome Salomona (tato akce není přístupná veřejnosti).

Viktoriiny vodopády a Harare, Zimbabwe
1. prosince dále

Na Světový den boje proti AIDS 2023 se Regionální kancelář WHO pro Afriku připojí k Winnie Byanyimové, výkonné ředitelce UNAIDS, ve Victoria Falls v Zimbabwe, stejně jako k vládním úředníkům a vůdcům boje proti HIV v Zimbabwe, aby si připomněli vzpomínku na mnoho životů ztracených AIDS. Odpoledne navštíví komunitně vedenou iniciativu, která umožní klíčovým populacím přístup ke službám.

READ  Raketa SpaceX nesoucí mnohonárodní posádku směrem k vesmírné stanici

Na aktivity Světového dne AIDS v Zimbabwe naváže ICASA, 22. ročník největší africké konference o HIV, která se bude konat od 4. do 9. prosince v Harare. WHO bude mít na konferenci vedoucí roli, včetně účasti na zahajovacím ceremoniálu, pořádání 10 satelitních zasedání a interakce s komunitami a lidmi žijícími nebo postiženými HIV, kteří se konference účastní.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *