Studie zjistila, že antidepresiva skutečně mění strukturu mozku

Vědcům se podařil úžasný objev. Podle nové studie předložené vědci na 35. Evropská vysoká škola psychofarmakologie a neurofarmakologie Ve Vídni mohou některá antidepresiva způsobit drastické změny v mozku. Ve skutečnosti mohou být schopni přepojit mozky postižené velkou depresivní poruchou.

Velká depresivní porucha nebo MDD, jak ji budu od nynějška nazývat, je porucha duševního zdraví charakterizovaná přetrvávajícími depresivními náladami, temnými myšlenkami a celkovou ztrátou zájmu o jakékoli aktivity. Může způsobit velké škody v každodenním životě lidí, kteří jsou jí postiženi. Nyní to však možná budeme schopni léčit některými antidepresivy, abychom změnili způsob, jakým je mozek zapojen.

V minulosti vědci zjistili, že antidepresiva a dokonce behaviorální terapie a elektrokonvulzivní terapie (ECT) nefungují u každého s depresivní poruchou. Skupina vědců v Německu však nyní tvrdí, že antidepresiva mohou změnit struktury mozku samy o sobě. Nejsou si však jisti, jak dlouho tyto změny zůstanou.

Předchozí studie zjistily, že těžké depresivní epizody jsou často spojeny se změnou objemu šedé a bílé hmoty v mozku. Každý typ mozku je spojen s různými funkcemi těla a jakékoli jejich změny mohou drasticky změnit to, jak náš mozek reaguje. Schopnost změnit strukturu mozku pomocí antidepresiv je jako taková obrovská.

Zdroj obrázků: Tiko / Adobe

A pokud dokážeme prokázat, že existuje silná vazba mezi strukturou lidského mozku a tím, jak fungují depresivní myšlenky, mohlo by to pomoci zlepšit způsob, jakým diagnostikujeme a léčíme věci jako MDD. V současné době však mnozí nesouhlasí s tím, zda je toto spojení konzistentní nebo dostatečně silné, aby bylo možné jej použít při diagnostice a léčbě poruch, jako je depresivní porucha a dysthymie. Vědci z Německa si myslí, že ano.

Ve studii výzkumníci zjistili, že u 109 pacientů s psychotickými poruchami došlo k největším změnám v jejich symptomech na základě toho, jak moc antidepresiva a další možnosti léčby změnily strukturu mozku. Porovnávali také mozky pacientů s velkou depresivní poruchou s mozky „zdravých“ jedinců bez této poruchy.

READ  Možná detekce organické soli z Curiosity poskytuje více důkazů o minulých organických látkách na Marsu

„Byli jsme překvapeni, jak rychlá byla reakce,“ řekl psychiatr Jonathan Ripley. Řekl to v prohlášení. Repple také říká, že nemají žádné vysvětlení pro to, jak nebo proč k těmto změnám v mozku dochází, nebo dokonce jak antidepresiva a jiná léčba tyto změny způsobují.

Existuje mnoho faktorů, které mohou hrát roli, když mluvíme o depresi. Například soubor Množství denního světla, které dostanete každý den Dokáže radikálně změnit vaši náladu. dokonce Být levák může zvýšit vaši šanci duševních poruch, jako je MDD. navíc, Některá antidepresivaStejně jako speciální nosní sprej může působit rychleji při vyvolání těchto změn v mozku.

Ale pokud dokážeme lépe porozumět těmto změnám, možná můžeme objevit nové způsoby léčby poruch, jako je MDD.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *