Spojené státy varují Severní Koreu před dodávkami zbraní Rusku

Spojené státy varují Severní Koreu před dodávkami zbraní Rusku

Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan v úterý varoval Severní Koreu před dodávkami zbraní Rusku během války s Ukrajinou a řekl, že Pchjongjang „zaplatí cenu“, pokud bude usilovat o potenciální dohodu.

Sullivan Řekl to novinářům Agentura Reuters uvedla, že rozhovory mezi Severní Koreou a Ruskem o vojenské podpoře Pchjongjangu „aktivně pokračují“ a směřují k možným rozhovorům s nejvyššími vůdci.

„Rusové to zabarvili se zvyšující se intenzitou,“ řekl Sullivan o diskuzích.

Sullivan také varoval, že Severní Korea bude čelit důsledkům mezinárodního společenství, pokud se rozhodne převést zbraně do Ruska.

„Poskytování zbraní Rusku, které může použít na bitevním poli k útoku na obilní sila a topnou infrastrukturu ve velkých městech, když se blíží zima, aby se pokusilo obsadit území, které patří jinému suverénnímu státu – což se nebude dobře odrážet v Severní Koreji a oni budou .“ „Musíme za to zaplatit cenu v mezinárodním společenství,“ řekl.

Američtí představitelé uvedli, že severokorejský vůdce Kim Čong-un může odcestovat do Ruska, aby se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Představitelé také uvedli, že Rusko nakoupí munici od Severní Koreje výměnou za to, že Pchjongjangu poskytne jídlo a životně důležité technologie.

Severní Korea má silnou obrannou výrobní základnu pro dělostřelecké granáty, které by mohly být přínosem pro ruské síly zapojené do ostré války na Ukrajině.

Obavy z vyvíjejícího se vojenského spojenectví mezi oběma zeměmi vzrostly od července, kdy ruský ministr obrany Sergej Šojgu odcestoval do Severní Koreje.

Sullivan v úterý řekl, že Šojgu během červencové cesty požádal o vojenskou podporu. Řekl, že Rusko se během války stalo zoufalým a těší se na další podporu při prosazování svých cílů na Ukrajině.

„Udržovali jsme tlak na ruskou obrannou průmyslovou základnu a oni nyní hledají jakýkoli zdroj, který najdou,“ řekl.

READ  Jenin: Izraelské síly zahájily smrtící útok na Západní břeh Jordánu

Spojené státy již uvalily sankce na severokorejské subjekty, které dodávaly zbraně a střelivo žoldácké společnosti Wagner Group, která bojovala jménem Moskvy na Ukrajině. Neexistuje ale žádný důkaz, že by Pchjongjang přímo podporoval ruské ozbrojené síly.

A v posledních týdnech začal Washington varovat, že se to může změnit. Sullivan slíbil, že Spojené státy a jejich spojenci se budou nadále snažit odradit Severní Koreu od dosažení dohody, a řekl, že Bílý dům bude o vývoji veřejně informovat.

„Budeme nadále vyzývat Severní Koreu, aby dostála svým veřejným závazkům nedodávat Rusku zbraně, které nakonec zabijí Ukrajince,“ dodal.

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Všechna práva vyhrazena. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *