Semifinále WTA Finals jsou Coco Gauff vs. Jessica Pegula a Aryna Sabalenka vs. Iga Swiatek.

CancúnCoco Jouf Překonal 17 dvojchyb a vrátil se poté, co byl jeden zápas od vyřazení v turnaji finále WTA V pátek nakonec postoupila do semifinále poté, co porazila wimbledonskou šampionku Marketu Vondroušovou 5:7, 7:6(4), 6:3 v vzájemném souboji.

„Psychická odolnost je ta největší věc, která mě těší,“ řekl Goff. „Byl to těžký zápas. Není to jednoduchá hráčka. Nejsou to jednoduché podmínky. A zůstal jsem tam, každý bod, jen jsem bojoval.“

V sobotu se utká se svou dobrou kamarádkou – a deblovou partnerkou – Jessicou Pegulaovou v celoamerickém souboji, ve kterém se hraje o postup do finále. V dalším semifinále turnaje, který končí sezónu, se postaví jednička Aryna Sabalenková proti ženě, kterou v září nahradila v čele světového žebříčku, dvojka. Iga Swatic. O první místo na konci roku se hraje v Cancúnu, kde Swiatek potřebuje získat titul, aby nahradil Sabalenku.

Gauff, 19letý hráč z Floridy, který v září vyhrál US Open, skončil 2:1 vpřed a vzad. Čtyřnásobný šampion Swiatek vyhrál svou skupinu 3-0, včetně výhry 6-1, 6-2 nad Ons Jabeur v pátek ve větrných a deštivých podmínkách.

Sabalenková se dostala do semifinále podruhé za sebou, když v pátek porazila Elenou Rybakinu 6-2, 3-6, 6-3 v zápase, který byl předchozí noc opakovaně přerušován deštěm. Sabalenka tak vedla na 2:1 a umožnila jí skončit ve druhé skupině na druhém místě za neporaženou Pegulou.

Gauff prohrál čtyři zápasy v řadě a 16 z 21 bodů, aby z vedení v prvním setu prohrál a v dalším setu prohrával 1:0. Na začátku druhého setu došlo k 25minutovému zpoždění deště. Možná to Goffovi pomohlo přeskupit se.

Vondroušová se však dokázala protáhnout a ve druhém setu vyhrát 6:5. Jove se tam zlomil, aby zůstal. Poté, co Gauff krátce prohrával i ve třetím setu, vzal pět z posledních šesti her zápasu. Vondroušová šla ve skupinové fázi 0:3.

READ  Harmonogram evropského evropského turné žen 2021: data, místa konání a turnaje pro nový závod sezóny Costa del Sol | Golfové novinky

„Každý zápas chcete vyhrát, ale věděl jsem, že potřebuji získat (alespoň) set – a doufejme, že vyhrát – abych měl šanci postoupit, takže jsem opravdu šťastný, že jsem tam mohl vydržet. a udělám vše pro to, abych se přes to dostal,“ řekl Gauff.

Zápas Sabalenkové proti Rybakinové byl ve čtvrtek večer přerušen, protože Rybakina byla na pokraji pokusu vynutit si třetí set podáním druhého setu za stavu 5-3. Když pokračovali, udělal jsem právě to. Sabalenková ale prošla rozhodujícím bodem – i když v závěrečné hře nebyla bez nervů: potřebovala zachránit pět brejkbolů a čtyři mečboly k uzavření zápasu.

Sabalenka, který se dopustil 15 dvojchyb, řekl: „Okolnosti jsou opravdu těžké a jsem velmi šťastný, že jsem dokázal dosáhnout tohoto vítězství bez ohledu na to, co se stalo.“

Toto bylo a Odveta finále Australian Open V lednu ji vyhrála i Sabalenka.

Rybakina byl v pátek vyřazen kontumací.

Během čtvrtečního provozu stop-start došlo k šesti zpožděním deště.

„Je tam spousta vzestupů a pádů,“ řekla Rybakina, která vyhrála Wimbledon v roce 2022.