Dopisy – The New York Times

Nedělní hádanka – Toto je jedna z nedělních sítí, kde čtení předmluvy Willa Shortze k tisku před rozpuštěním ovlivňuje zážitek. Píše: „Tina Labadie žije v Londýně, Ontario. Toto je její první křížovka v New York Times. Má jeden z mých oblíbených typů rysů – takový, který nabízí mnoho různých ‚pocitů‘. Příklad v 118-Across, na spodní část skládačky, různé, Něco málo o jiných paradigmatech, jako je vtipný úderník. Jako konstruktivní kompenzace je každé písmeno v abecedě použito alespoň jednou v dokončené mřížce.“

Tento druh komplimentu nastavuje vysoký standard pro jakoukoli hádanku, natož pro debut, a pomalé téma dnes nezklame. Konečně jsem se dostal k těm ‚senzacím‘, ale ne dříve než v několika ‚ach-oh‘ momentech, kdy jsem měl strach, že mi něco chybí. S trochou napětí je řešení ještě lepší.

47 a. Důkazy jako dnes – „helma z druhé světové války, neoficiálně“ – převyšují důkazy jako „typické opotřebení paranoidů“, které by také mohly definovat tento záznam, v poměru 16 ku 1 v klíči z křížovky Times. Stále myslím na fanoušky zápletek, když vidím TIN HAT (nebo „The Wizard of Oz“!).

79 a. „Google ___“ dokáže vyřešit několik věcí: Jsou povoleny „Dokumenty“ nebo „Aplikace“ a navíc správný záznam, MAPS. Toto je nástroj, který často používám k dvojité kontrole obtížných geografických drobností – dnes jsem nakreslil na IBADAN úplný polotovar, Třetí největší město v NigériiZátoka Sidra.

101a To je trošičku Fuzzy průvodce. „Crystal“ mě přiměl přemýšlet o něčem snadno pochopitelném, než mě napadlo něco opravdu průhledného nebo ČISTÉHO, jako je tichý bazén. To je uklidňující slovo, že? Všechno možná definice – Vyrovnaná nálada, čistý tón hudebního nástroje – neutrální a uvolněný.

READ  Nejméně 12 mrtvých, když obléhání hotelu vstoupilo do Somálska druhého dne

Trojrozměrný. Obdivuji každého, kdo dostane takový nápad hned; Potřebujete kříže. „Rozená jazzová zpěvačka Eunice Kathleen Wymon“ je Nina Simone Vybrala si přezdívkuKdyž začala zpívat po barech, aby se nedostala do problémů s matkou.

19 d. „Úvodní kurz“ zní akademicky, ale je to kulinářský odkaz na SALÁTY.

61 d. Toto je jeden z několika vodítek ve výplni, o kterých jsem si myslel, že by mohly být v sadě atributů. „Plné s X“ může odkazovat na písmeno X, římskou číslici 10 nebo možná velmi výnosnou mapu pokladu. Nečekal jsem koule, které se už dají rozlišit křížky. (On ona Vypadá to riskantně.)

Toto je další vlákno se spárovanými položkami – v poslední době jsme jich pár viděli a přidaly do řešení pěknou vrstvu inferencí, i když jsou tyto dvě položky spojeny v vodítkách nebo v zobrazení digitální hádanky. V sadě motivů je šest párů a všechny jsou skvělými příklady „Letterplay“, jak naznačuje název hádanky. Je zde také úhledná skalární složka, které jsem si nevšiml, dokud jsem věci znovu nezkontroloval.

Pravděpodobně narazíte na položky tématu a vyřešíte je v náhodném pořadí – já jsem to určitě udělal. První, co jsem věděl jistě, byl 42-Across, „Pivo pojmenované po otci zakladateli“, SAM ADAMS, o kterém jsem předpokládal, že je to jen neškodná přírodní náplň. Tento průvodce je náhodou velmi blízko spárovanému záznamu, který je 52-Across: „DST start time…or hint at 42-Across.“ Nic mě tam nešokovalo. Dostal jsem se k 90-Across, „The Farmer’s Kids Club… or Hint at 97-Across“, a myslel jsem, že by to mělo být“4 h. Pokud by záznam neměl pět znaků, možná bych zkusil HHHH; místo toho jsem u něj chvíli seděl a zkusil 97-Across, „Secretive“. Kvůli nějakému křížení znaků jsem tento záznam pochopil správně: HUSH- nebo jsem si uvědomil, HUSH-HUSH – Ta čtyři H musí něco znamenat.

READ  Nicolas Sarkozy, bývalý francouzský prezident, usvědčen z korupce: NPR

Kvůli umístění OAHU, QUIT a JACUZZI jsem objevil další 27-Across. „Návštěvník webu, řečeno jazykem analytiky,“ je jedinečný uživatel. Jeho doprovodný průvodce je 71-Across, „23 v sérii…nebo nápověda pro 27-Across.“ Máme co do činění s „Letterplay“, takže série, která mě napadá, je ze své podstaty abecední, ale co“W„(23. písmeno) se vztahuje k záznamu v 27-Across? Aha – Jedinečný uživatel obsahující dvě U nebo dvojité U.

DOUBLE U mě dostal do souladu s tím, jak odpovědět 68-Across: „Nejvyšší úvěrové hodnocení…nebo rada pro 25-Across.“ Tento úvěrový rating (pro korporátní dluhopisy) je AAA nebo TRIPLE A. Co to má společného s 25-Across, „Not Right?“ Díky kříži! To dávalo smysl, až když jsem jeho návrh obrátil; Čára může být „nesprávná“ nebo rovná AT An ANGLE. Tam třikrát.

Tak co 90-Across? „Čtyřka“ se nehodí. Položka je čtyři H. A co 52-via, „DST start time…“? Toto je DVA AM, odkazující na pondělní „AM“ v S.Dopoledne inzerátDopolednes.

Existují dva další příklady – vynikající dvojice slovních hříček na 89- a 115-Across a divergence na 54- a 118-Across – které tvoří hranice číselné sekvence. (že to Cca sekvence, každopádně. Chybí tam „jedna“ nebo „single“ a místo toho jde nula – dva – double – triple – čtyři – pět.) Tento nulový vstup je pokusem o inverzi. 54-Across, „Beztížnost…nebo narážka na 118-Across,“ je NULA G. 118-Across je „volání baseballových vysílatelů na hřišti.“ co říkají? „odtud?“ V tomto případě soubor Další očekávané vyjádřeníže s nulou G, zní, OIN OIN ONE.

Předplatitelé mohou Podívejte se na tlačítko odpovědi.

Pokoušíte se vrátit na stránku s hádankami? tady.

Co myslíš?

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.