Liou Xiaojun, olympijský vítěz ve vzpírání, byl zakázán EPO

Mai Mihara Na žádné z posledních dvou olympijských her v japonském krasobruslařském týmu nezávodil. Její jediné vystoupení ve Světové sérii bylo před šesti sezónami. V jednu chvíli jsem mezi soutěžemi chodil 20 měsíců. Letos jsem začal bez významného vítězství od roku 2017.

V roce 2022 skončí mezinárodně bez porážky, vyhraje čtyři tituly a bude prohlašovat, že je nejlepší na světě.

Není divu, že jediné slovo, které opakovala v rozhovorech poté, co získala svou dosud největší korunu, finále Grand Prix před dvěma týdny: překvapená.

„Můj pocit byl, že jsem si právě vzpomněl, jak jsem se až doteď nemohl dostat na nástupiště,“ řekl 23letý Mihara prostřednictvím tlumočníka. „Ve své vlastní situaci jsem hodně trpěl.“

Těmito slovy mohla popsat řadu výzev. Tento týden soutěží na jejím národním šampionátu a uchází se o vytvoření tříčlenného týmu pro březnové mistrovství světa. Miyahara se ve čtvrtek po krátkém programu umístil na druhém místě. V sobotu bruslení zdarma.

Mihara, inspirovaný sledováním 15letého kluka Mao Asada V roce 2005 vyhrála finále Grand Prix a ve 13 letech vyhrála národní juniorskou stříbrnou medaili. Ve věku 16 let začala mít vážné problémy s klouby na finále Junior Grand Prix 2015, do té doby největší mezinárodní soutěži jejího života. Málem odpadla a stejně závodila a v poli šesti žen skončila šestá.

Následně jí byla diagnostikována juvenilní idiopatická artritida, která způsobuje otoky a ztuhlost kloubů, a byla hospitalizována na dva týdny. Bolesti byly tak silné, měla tak potíže s chůzí, že se po nemocnici pohybovala na invalidním vozíku. Rivalita byla opět nejistá. Ale ti, kteří Miharu znají, mluví o jejím absolutním potěšení z bruslení.

„Je to ta, která stojí poblíž tunelu, aby vyšla na led a povzbudila všechny, sledovala každé vystoupení a naučila se co nejvíce od ostatních bruslařů,“ analytik NBC Sports Johnny Weirkterý s Miyaharou absolvoval turné v nesoutěžních show, řekl v nedávném vysílání.

READ  West Ham 3: 3 Arsenal: Kladivům chybí třígólový náskok, protože Alexandre Lacazette získává bod v napínavé hře se šesti brankami | fotbalové novinky

Zatímco byla v nemocnici, Mihara sledovala japonské mistrovství v televizi a chtěla se vrátit, kdyby mohla. Bolesti úplně neustoupily, ale byla dost v pořádku, aby se mohla vrátit na led pro následující sezónu, svou první na seniorské mezinárodní úrovni.

Mihara se z neschopnosti naskočit na začátku svého předsezónního tréninku dostala k vítězství ve svém debutu, zisku bronzové medaile na svém prvním turnaji Grand Prix a umístění na třetím místě na mistrovství Japonska.

Vrcholem bylo vítězství na únorovém mistrovství čtyř kontinentů v roce 2017, což je soutěž se špičkovými bruslaři ze Severní Ameriky a Asie, která se konala v roce 2018 na olympijském stadionu v Jižní Koreji. Poté se z 15. místa po krátkém programu na mistrovství světa vyšvihla na čtvrté místo ve volné jízdě a páté celkově.

Následující roky přinesly řadu katastrofálních výsledků. Na příštích čtyřech japonských šampionátech se umístila na pátém, čtvrtém, pátém a čtvrtém místě, přičemž pro olympijské hry 2018 a 2022 a mistrovství světa v letech 2018, 2019, 2021 a 2022 chyběla týmy dvou nebo tří žen.

Mezi tím vším od dubna 2019 do listopadu 2020 vůbec nesoutěžila, o čemž japonská média v té době informovala z blíže nespecifikovaných zdravotních důvodů. nejnovější zprávy Řekla, že to bylo kvůli artritidě. Mihara napsala dopis Aby projevila vděčnost svým příznivcům.

„Minulý rok jsem opravdu nevěděl, co se děje. Byli o tom velmi tajní,“ řekl Al Kindi. David Wilson, který několik sezón choreografoval Miharovy programy. „Měla své problémy se zdravím a bylo to o něco těžší než většina lidí. A přesto prostě vytrvává a stále se vrací. Je to opravdu inspirující.“

Nejnovější comeback začal během pandemie COVID-19. V letech 2020 a 2021 se umístila na čtvrtém nebo pátém místě v pěti po sobě jdoucích soutěžích na vysoké úrovni, než se letos v lednu rozhoupala na čtyřech kontinentech (což většina olympioniků vynechala).

READ  Sports Digest: Sea Dogs utrpěli druhou prohru v řadě s Fightinem Philsem

Během téměř 10 měsíců mezi tím a Miharovou první soutěží sezóny byli ruští bruslaři zakázáni kvůli válce na Ukrajině a dva nejlepší Američané a žena číslo 2 v Japonsku odešli do důchodu. Wakaba HiguchiUtrpěla stresovou zlomeninu pravé holenní kosti, která ji vyřadila ze závodění v letech 2022-23.

Mihara nastoupila, vyhrála Grand Prix 2. listopadu a označila první jmenovanou za největší úspěch svého života. Pak přišlo tento měsíc finále, nejsoukromější soutěž mezi šesti nejlepšími ženami světa.

„Velmi jsem nevěřil, že přijedeme,“ řekl Mihara prostřednictvím tlumočníka. „Můj instruktor, slečno. [Sonoko] Nakano Řekl, že ty jsi vlastně přišel [two Grand Prix wins]“Ale do této chvíle máš ve skutečnosti velké štěstí.“

Všech šest zápasilo ve volné jízdě a čtyři spadly, ale Miyahara vydržel s vysokým skóre v den, aby se po krátkém osobním maximu programu dostal z druhého místa.

„Byla jsem tak nervózní, ale snažila jsem se udělat to nejlepší,“ řekla Mihara v aréně v angličtině a držela mikrofon chvíli po skončení akce v italském Turíně. „Je to neuvěřitelné. Nemůžu mluvit.“

Stala se nejstarší ženou, která vyhrála celou Grand Prix od Ameriky Ashley Wagner v roce 2016 a vyhrál nejvíce Grand Prix, než vyhrál jednu (devět) od Wagnera v roce 2012.

Wilson, který obvykle nejezdí sledovat závody bruslařů, sledoval finále Grand Prix ze svého domova v Kanadě. Jeho soutěžní kariéra, i když na mnohem nižší úrovni než Miyahara, byla přerušena vysilujícím problémem s kolenem v jeho mladistvém věku.

V telefonickém rozhovoru Wilson nazval tento úsek v letech 2019 a 2020, kdy nevěděl, zda Mihara bude ještě někdy bruslit. Pak jí zavolal její trenér, aby se zeptal, zda s ní bude pokračovat ve spolupráci.

„Byla to čest,“ řekl.

Wilson také zprostředkoval novější vzpomínku. Mihara strávil dva týdny ve svém klubu v Torontu, který zahrnuje mnoho mladších bruslařů, a řekl, že „všechny děti se do toho zamilovaly.“

READ  Tsitsipas je vyřazen Indian Wells ve druhém kole

„Je to stejná dívka, jakou byla, když jí bylo 15,“ řekl Wilson o Miharině vášni. „To, co má nyní oproti své minulosti a oproti ostatním, je její zralost, která se nyní projevuje jiným způsobem.“

K této zprávě přispěl výzkum NBC Sports.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *