Sady Summit Ford 300 I6 Turbo z vás udělají plnokrevníka s výkonem 500 koní

Sady Summit Ford 300 I6 Turbo z vás udělají plnokrevníka s výkonem 500 koní

O 300kubických palcových řadových šestiválcích od Fordu můžete říci hodně. Pro začátek by se dalo říct, že je šíleně odolný a směšně jednoduchý, což je přesně to, co od pracanta chcete. Ale nedá se říct, že by to byla síla, alespoň v akciové formě. Naštěstí Summit Racing prodává některé sady, které problém napravují tím, že poskytují vše, co potřebujete k posílení vašeho litinového motoru na vysoká čísla.

Skupiny se skládají z částí Posádka motoru PowerNation Používá se k výrobě 522 koní a 597 lb-ft točivého momentu při 13,2 psi. Pokud jste se dívali na výkonově upravené Fordy 300, je velká šance, že jste viděli tento motor; Je snadno rozpoznatelný pro svou bílou a červenou barvu a používá se k pohonu postřikovače na nákladním vozidle. Každopádně jsou to lidé z Engine Power, kteří tyto komponenty zabalili do hotových sad, které si může koupit každý, pokud má škrábanec.

Pokud chcete přesně zkopírovat jejich nastavení turba, můžete si ho pořídit Toto kombo vyjde na 2 818,36 $. Má turbodmychadlo Turbonetics C15 TNX, odtokový ventil VS Racing 50 mm, vypouštěcí ventil Turbosmart Gen-V, mezichladič vzduch-vzduch CSF, výfukové potrubí Dorman a veškeré potrubí s armaturami Vibrant Performance. Může to být drahé, ale udělali veškerou práci s vývojem nastavení turba, takže vy nemusíte. A pokud jste si již problém prošli, můžete si uložit škrábanec a koupit si cokoli jiného, ​​co se vám líbí.

Kromě nucené indukce vyžaduje vybudování velkého výkonu pokročilé velké upgrady dostupné v Samostatná sada za 3 288,76 $. Zahrnují takový hardware, jako je systém Holley Sniper XFLOW EFI, karburátor Holley EFI, distanční vložka Summit Racing, sací potrubí Offenhauser řady C, vysoce výkonné ploché hydraulické zdvihátka Comp Cams a vahadla kyvných ramen Harland Sharp. Existuje také několik vylepšení zapalování, jako je kabeláž MSD Street Fire a pruhovaný distributor HEI Summit Racing, což jsou obě oblíbené modifikace ve světě Ford 300. (Mám podobné nastavení na svém sklápěči z roku 1966!)

READ  Přestaňte říkat tyto věci, když nevíte, jak vyslovit něčí jméno

Posledním kouskem skládačky je krátký blok. Motor Force vybudovala své schopnosti se skupinou dílů Tato sada stojí 1 675,97 $. Má všechny komponenty, které byste očekávali, od kovaných pístů řady DSS FX po pístní kroužky Total Seal TS1, hlavní a vačková ložiska Clevite, utěsněná ložiska hnacích tyčí, sestavu pohonu Comp Cams, olejové čerpadlo Melling, vodní čerpadlo GMB a další. Litinový blok sám o sobě je bytelný, ale Ford zjevně nikdy neplánoval podporovat 500 koní.

PowerNation přes YouTube

Toto je vynikající kompilace dílů, která vám umožní jít tak divoce nebo mírně, jak chcete, za tak málo nebo tolik peněz, kolik chcete. Vím, že spousta lidí si ráda dělá vlastní turbo nastavení, možná s menším kompresorem pro plošší křivku, a stále těží z top-end sady. Nebo možná už někdo udělal těžkou práci při stavbě krátkého bloku a ještě se s turbínami nemazlil, takže mu tato stavebnice vyhovuje více. Nebo to možná chtějí jen koupit za 7 783,09 $ a nestarat se o nic jiného.

Ať tak či onak, tato nastavení by mohla být vaší vstupenkou do ostudných V8, takže podle toho utrácejte.

Máte radu nebo dotaz na autora? Kontaktujte je přímo: [email protected]

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *