Rangers: Steven Gerrard odvedl skvělou práci, ale na Liverpool není připraven

Steven Gerrard ještě není daleko od toho, aby se stal trenérem Liverpoolu – ale pochybuji, že by ho to naštvalo, protože je v nejlepší pozici, jakou může být jako manažer v Rangers.

Doposud udělal všechno správně a má dobrou podporu na palubě, což je vše, co chcete.

Každý ví, že v Rangers a Celticu musíte každý týden vyhrát a ten tlak zvládnou dobře.

Stephen je velmi působivý člověk, když ho potkáte, a mělo by být skvělé si s ním hrát. Někteří lidé říkali, že převzetí Rangers bylo riziko, ale myslím, že to bylo jen omezené riziko.

Jako manažer, který se stěhuje do nového klubu, by vyžadoval jistá ujištění a zdálo se, že měl dobrou podporu od klubu, aby přivedl své hráče.

Chápu, proč se někteří lidé v Anglii ohlížejí za Stevenovým časem v Rangers a říkají, že musí porazit pouze Celtic, který byl v této sezóně stínem jejich předchozích já.

Ale myslím si, že s výsledky v Evropě – dosažení 16. kola Evropské ligy v po sobě jdoucích sezónách – musíte také přimět lidi, aby se posadili a všimli si.

Myslím, že mu pomohl také Brendan Rodgers, který se vrátil poté, co vyhrál s Celticem, a měl velký dopad na Leicester.

Jako manažer je to všechno o základech, jak komunikujete s moderními hráči – a o vašem náboru. Vidíte na to Stephenův talent, když se podíváte na to, jak zacházel s Alfredem Morelosem.

Útočník vypadal, jako by chtěl opustit Rangers a Stephen a klub s ním zacházeli skvěle a přinutili ho znovu dobře hrát.

Pokud byste se zeptali někoho jako Curtis Jones v Liverpoolu, řekl by, že na něj měl Stephen obrovský vliv, když trénoval tým U-19. Dalo mu to hodně tvrdé lásky.

READ  Dánsko očekává, že ve Wembley převládne, ale nepřevýší je buvolí sporty

„Vedení Liverpoolu je krok vpřed“

Vždy existovala otázka, zda Stephen bude nebo nebude řídit Liverpool. Vzhledem k špatné sezóně Liverpoolu všichni říkají: „Bude dalším Stephenem a Stephen dalším“, takže výkřiky vzrostly.

Chtěl bych říci, že navzdory všem úspěchům, které Rangers dosáhli, je vedení Liverpoolu v jiné oblasti. Byl by to obrovský krok. Pro majitele klubu – Fenway Sports Group – by to byla velká hazardní hra.

Myslím, že jednooký fanoušek Liverpoolu by řekl „Get Stevie G“, kdyby odešel Jürgen Klopp, ale myslím, že ostatní udělají krok zpět a odejdou: „U Rangers odvedl opravdu skvělou práci, byl skvělý. Hráč, ale možná bude muset nejdříve nastoupit do jiného zaměstnání v Premier League. “

Také nevidím, aby Klopp nikam šel. S Billem Shanklym si byl stejně blízký jako v klubu a v nejbližší době o práci nepřijde.

Štěpánův problém tedy spočívá v tom, že ostatní manažeři, kteří přejdou od svého prvního zaměstnání jako odrazového můstku k něčemu většímu, mají stejný úspěch, takže musí být velmi opatrní.

Už v příští sezóně bude uvažovat o vítězství v Premier League a střelecká příležitost Ligy mistrů s Rangers bude také v popředí jeho myšlení.

V nepravděpodobném případě, že by se s nimi Liverpool letos v létě spojil, nemohl Stephen odmítnout. Protože nebudete požádáni dvakrát.

Mark Lawrenson mluvil se Scottem Mullenem z BBC Sport.

O banneru BBC iPlayerO zápatí BBC iPlayer

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *