Při útoku na vojenskou základnu v Somálsku zahynuli tři emirátští vojáci

Při útoku na vojenskou základnu v Somálsku zahynuli tři emirátští vojáci

Wang Guansen/Xinhua/Getty Images

Mogadišo, Somálsko, na fotografii pořízené 12. září 2023.CNN

Ministerstvo obrany Spojených arabských emirátů v neděli oznámilo, že při útoku na vojenskou základnu v somálském hlavním městě zahynuli tři vojáci ozbrojených sil SAE a důstojník obranných sil Bahrajnu.

Ministerstvo uvedlo, že k útoku došlo na vojenské základně generála Gordona v Mogadišu v sobotu večer.

Ministerstvo uvedlo, že emirátští jednotlivci cvičí vojáky somálských ozbrojených sil v rámci dohody mezi SAE a Somálskem. Dodala, že při útoku byli zraněni další dva lidé.

Agentuře Reuters to řekl armádní důstojník Střelec byl čerstvě vycvičený somálský voják. Úředník řekl: „Voják zahájil palbu na emirátské trenéry a somálské vojenské úředníky, když se začali modlit.“

Agentura Reuters uvedla, že teroristické hnutí Al-Shabaab napojené na Al-Káidu se přihlásilo k odpovědnosti za útok prostřednictvím prohlášení odvysílaného na svém rádiu Al-Andalus Radio.

Vojenský představitel řekl: „Dozvěděli jsme se, že voják přeběhl z Al-Shabaab předtím, než byl rekrutován jako voják Somálskem a Spojenými arabskými emiráty.“

Al-Shabaab byl klasifikován jako A Teroristická skupina Spojenými státy v roce 2008 a výborem Rady bezpečnosti OSN v roce 2010.

Somálský prezident Hassan Sheikh Mohamud útok odsoudil a nařídil somálským bezpečnostním službám, aby provedly „komplexní a naléhavé vyšetřování“.

Spojené arabské emiráty uvedly, že budou spolupracovat se somálskou vládou při vyšetřování toho, co popsaly jako teroristický útok, a potvrdily své odhodlání bojovat proti terorismu a udržovat mír a stabilitu v regionu.

Oprava: Tento příběh byl aktualizován, aby odstranil nesprávný popis armádního důstojníka, který mluvil s agenturou Reuters.

READ  Francouzské volby: Macron a Le Pen čelí neúspěchu v regionálních průzkumech veřejného mínění narušených nízkou volební účastí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *