Přeplněné české nemocnice vyhledávají převozy pacientů jako „britská varianta“ pobouření

Náchod, Česká republika (Reuters) – John Mack naplnil oddělení Kovit-19 ve své východní české okresní nemocnici – pouze v pondělí více než 22 nově příchozích, musel vyhledat pomoc zvenčí.

Ve středu sanitky odvedly 15 pacientů do nemocnic vzdálených 230 km (140 mil), protože kolemjdoucí byli přeplněni.

„Za posledních 14 dní jsme byli blízko svého stropu a mnohokrát jsme se ho dotkli,“ řekl ředitel Mack a dodal, že v nemocnici, která má 339 lůžek, bylo 120 pacientů Govt-19. „Jen v pondělí jsme vzali 22 pacientů, což bylo nad naše možnosti.“

Sousední okresy Nashville a Trudeau, na polských hranicích 150 km východně od Prahy, jsou jedním z několika regionů, kde se nákaza i přes národní zámky nadále šířila.

Příčinou je nová vysoce nakažlivá varianta viru, která byla poprvé zjištěna ve Velké Británii – lednová data ukazují, že 45% až 60% nových pacientů je infikováno variantou ve Velké Británii.

V pátek byli pacienti s koronovým virem léčeni na čtyřech volných postelích a osmi jednotkách intenzivní péče a intenzivní péče (ICU) na odděleních COVID-19 v regionu 550 000.

„Bereme pacienty velmi vážně a mladší pacienty, tj. Ty, kteří se narodili v roce 1970, jsme to neviděli od podzimu,“ řekl Mack.

Pacientům, kteří jsou obvykle léčeni na jednotkách s vysokou závislostí nebo na jednotkách intenzivní péče, by měla být kvůli nedostatku lůžek poskytována léčba, jako je vysoký průtok kyslíku na normálních odděleních.

Mack promluvil jen několik minut poté, co dohlížel na převoz jiného pacienta na JIP do jiné nemocnice. Zaměstnanci v celotělovém bezpečnostním zařízení tlačili kolem hromád boxů s vybavením, z nichž jeden byl ručně psaný štítek „tašky na tělo“.

Česká republika je jednou z nejvíce postižených evropských zemí. Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECTC) uvádí, že pouze Portugalsko oznámilo nové případy za poslední dva týdny.

READ  O 57 let později: Češi zatčení za dlouhé vlasy se dočkali spravedlnosti

V pátek ráno zaznamenalo 10,7 milionu zemí 17 902 úmrtí souvisejících s COVID-19.

Ve čtvrtek však parlament odhlasoval nerozšiřování výjimečného stavu, který by odstranil stávající blokovací opatření, včetně zavírání obchodů, uvolnění policejních zákazů jednání a vydávání nočních zákazů vycházení.

Situace je „velmi napjatá“, uvedl Peter Štěpánek, hlavní chirurg resuscitační jednotky v Náchodské nemocnici.

„Jde o‚ britskou ‚variantu, „řekl Štěpánek. „Pokud ji většina lidí již obdržela, díky bohu. Jinak by se situace mohla dramaticky změnit.“

Zpráva Roberta Muellera; Napsal John Lopatka; Úpravy provedl Alex Richardson

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *