Premiérový večer v České republice

Iñaki Peña Stalo se to 195. debutem „Made in La Masia“ pro FC Barcelona Úterní večer v Plzni. Deset let poté, co ve 13 letech vstoupil do slavného barcelonského mládežnického systému, se postavil za Viktorii, aby nahradila Ter Stegena a debutovala v klubu.

Pro Peñu to nebyla první zkušenost v Lize mistrů. Brankář se objevil v minulé sezóně na hostování do Galatasaraye, dokonce hrál proti svému chlapeckému týmu. Za 90 minut na hřišti předvedl vynikající výkon, zvláště působivými zákroky upřel Lukáši Calvácovi potenciální vyrovnání v půlhodině a další akci proti Vlačanové krátce před tím, než Češi vyrovnali na 3:2.

Byla to také oficiální premiérová noc Mark Casadokterý po 67 minutách nahradil zraněného Caseyho. Devatenáctiletý rodák z Barcelony Athletic odehrál v této sezóně sedm zápasů v Primera RFEF a také pár v UEFA Youth League.

Památný večer to byl také pro Alvara Sanze, který si neodbyl oficiální debut, ale poprvé hrál Ligu mistrů. V 77. minutě nahradil zraněného hráče Barcelony Atlética Pabla Toureho.

První start pro Pabla Toureho

Pablo Torre Poslední gól vstřelil v Plzni a v této sezóně se už objevil v La Lize i Lize mistrů, ale v základní sestavě hrál poprvé.

Toureho gól ve věku pouhých 19 let a 212 dní z něj dělá druhého nejmladšího hráče Barcelony, který skóroval při svém debutu v Lize mistrů, vedený pouze Giovanim dos Santosem.