Prastará pyramida září. Zabývají se tím archeologové.

Oznámení o faceliftu jedné z pyramid v Gíze vyvolalo obavy, že by tento starověký zázrak mohl ohrozit projekt, který podle některých archeologů nesplňuje vědecké standardy a který někteří popisují jako pokus přilákat turisty.

Egyptské ministerstvo turismu a starožitností Řekl Minulý týden bude společná egyptsko-japonská archeologická mise studovat, dokumentovat a restaurovat žulové bloky, které tvořily vnější část Menkaureovy pyramidy, nejmenší ze tří velkých pyramid.

Ve videích publikovat Mustafa Waziri, generální tajemník Nejvyšší rady pro památky, na Facebooku uvedl, že pyramida byla postavena kolem ní. 2490 před naším letopočtem – Pyramida byla jedinou ze 124 pyramid v zemi, která měla vnější obklad ze žuly. Řekl, že má „pět nebo šest vrstev“ žulových bloků, ale původně jich bylo 16 nebo více.

Waziri řekl, že restaurátorské práce potrvají nejméně tři roky a označil to za „projekt století“.

Egypt na starověkém hřbitově objeví velkou sbírku artefaktů a 250 mumií

Mnoho pozorovatelů se ale do humbuku nezapojilo. Videa, která ukazovala dělníky, kteří hloubili bloky na základně pyramidy, vyvolala ostrou kritiku na internetu a vyvolala obavy odborníků, že pokus o obnovu je blízko znesvěcení.

Jeden komentující se zeptal: „Jak si myslíte, že je vaším úkolem změnit pyramidu po 4500 letech?“ Další řekl: „Prosím, respektujte minulost, nedělejte z Disneylandu starověké dědictví.“

I když je pyramida Menkaure součástí světového dědictví UNESCO UNESCO v e-mailu uvedlo, že o projektu nevědělo a „napsalo egyptským úřadům, aby požádalo o další informace“.

Al-Waziri a ministerstvo turismu a památek nereagovaly na žádosti o vyjádření.

v prohlášení Monica Hanna, archeoložka a egyptoložka z Arabské akademie pro vědu, technologii a námořní dopravu, se připojila ke skupině archeologů, kteří projekt označili za „zcela nevědecký“ a obvinili ty, kteří za ním stojí, z propagandy pro legitimní archeologický výzkum. Zdůraznili, že dokumentace nemůže probíhat současně s vykopávkami zobrazenými na videu.

READ  Vysocí představitelé íránských revolučních gard byli zabiti při syrském náletu připisovaném Izraeli

V prohlášení se uvádí, že pokračování v projektu „se rovná manipulaci s egyptskými starožitnostmi a podkopávání jejich starožitností a historie“.

Káhirské mumie dostanou nový domov. Velký průvod je na cestě.

Uvádí několik obav, včetně „nedostatku archeologických nebo historických důkazů“ ohledně původního umístění bloků na pyramidě. Potvrzuje, že oni z toho nespadli, „ale spíše jim pracovníci pyramid nechali nedokončenou práci“. V prohlášení se uvádí, že snaha vylepšit zbývající surové bloky kolem pyramidy a použít je jako obklad by se rovnala „nehanebnému zasahování do práce starých Egypťanů“.

Kathleen Cooney, profesorka egyptského umění a architektury na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, poukázala na rozdíl mezi restaurováním, které „zachovává něco ve stavu, v jakém to je“, a restaurováním, které to „vylepšuje a mění, zlepšuje. to a změní to.“ „Zkrášluje to“ – a „mělo by se tomu za každou cenu vyhnout.“

Fasáda Menkaureovy pyramidy zůstala nedokončená, což nás „učí o jejím vlastnictví,“ uvedla v e-mailu. [and] tehdejší politické záležitosti.“

„Obnovením zákazu zničíme všechna tato data,“ řekl Cooney. „A proč? Zlepšit minulost? Změnit minulost?“

Ellen Francis přispěla k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *