UEFA odmítá Codelovo odvolání a český obránce na Euro 2020 chybí

(Reuters) – UEFA ve středu uvedla, že odvolání obránce Slavie Praha Ondřeje Kudely proti jeho 10 zakázaným zápasům UEFA kvůli jeho rasistickému chování bylo zamítnuto.

Codela dostal zákaz účastnit se 10 zápasů s evropskými kluby a národními týmy poté, co si záložník Rangers Glenn Camara stěžoval na rasistické zneužívání českého obránce ve druhé etapě 16. března v Evropské lize.

Český trenér Jaroslaw Silhavi ponechal jedno místo otevřené pro Codela, když oznámil svůj kádr na příští měsíc evropského šampionátu, ale hráč Slavie Praha nyní nemá nárok.

Kudla uvedl ve svém prohlášení, že složil přísahu Camarovi poté, co udělal chybu, ale popřel použití rasistického jazyka.

Očekávalo se, že Cudla bude skotskou policií vyslýchán, když přijel do Londýna čelit čtvrtfinále Arsenalu, ale jeho klub řekl, že není schopen cestovat, než ho UEFA na jednu hodinu pozastavila.

Právník Camara Amer Anwar rozhodnutí o podpoře zákazu uvítal, kritizoval však UEFA za mírné stanovisko.

„Zákaz je symbolický a ve skutečnosti UEFA nepřijala žádná skutečná opatření proti rasismu. Moji klienti mezitím neobdrželi úplnou omluvu,“ uvedl na Twitteru.

(Spolurozhodování Rohitha Naira v Bengaluru; redakce: Ed Osmond)

READ  Billy Gilmore a Kieran Tierney získávají nadšené komentáře o Anglii, protože jejich spoluhráči poskytují pohled na skotské mistrovství Euro 2020.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *