Moskva zavádí nová omezení, protože počet obětí Covid-19 v Rusku rekordně vzrostl

Zbytek země se má připojit k Moskvě a vzít si takzvané dny bez práce od soboty do 7. listopadu. Omezení vstoupila v platnost, když Rusko ve čtvrtek oznámilo 40 096 případů a 1 159 úmrtí, což je dosud nejvyšší denní údaj.

Restaurace, kavárny, zábavní podniky, obchody s oblečením, fitness kluby, knihkupectví a mnoho dalších podniků v Moskvě ve čtvrtek zavřely. S sebou a rozvoz budou k dispozici pouze kavárny a restaurace, s výjimkou restaurací v hotelech, kde se mohou najíst pouze hosté a personál.

Vládní agentury a státní služby budou také chodit na „prodlouženou placenou dovolenou“, dokud budou trvat dny dovolené, i když budou stále poskytovat služby online.

Lékařská pomoc v Moskvě bude poskytována jako obvykle, ale s řadou omezení. Zejména zubní lékaři budou moci poskytovat pouze pohotovostní a neodkladnou péči. Na prázdniny odjedou i školy a školky, vysoké školy budou muset pracovat na dálku.

Bez udělení výjimky ze strany orgánů města nebudou pořádány skupinové kulturní, rekreační a sportovní akce.

Moskvané však mají stále přístup k obchodům s potravinami a základním zbožím, lékárnám, parkům, divadlům a muzeím s dokladem o očkování nebo uzdravení z Covid-19.

I přes omezení vypadalo ve čtvrtek v ulicích hlavního města jako obvykle živo. Doprava v Moskvě bude nadále fungovat jako obvykle.

Ruský prezident Vladimir Putin schválil 20. října návrh na vyhlášení svátků od 30. října do 7. listopadu po celé zemi a důrazně vyzval všechny regiony, aby v případě potřeby přijaly opatření dříve.

Rusko zavádí zákaz vycházení na pohostinství, aby čelilo šíření Covidu

Místostarostka Moskvy Anastasia Rakova v úterý vyzvala lidi, aby využili prázdnin k očkování. Ruské snahy o snížení přenosu vážně zbrzdil nevýrazný očkovací program. V zemi, kde jsou k dispozici čtyři místní vakcíny, je plně proočkovaných jen asi 30 % populace.

„Vyzýváme Moskviče, aby co nejlépe využili tohoto času – trávili dny se svými rodinami, šli na venkovské sídlo nebo se nechali očkovat v jednom z center měst. Centra pro očkování a rychlé testování na Covid-19 budou i nadále fungovat v Moskvě, můžete očkovat bez schůzky na veřejných místech lidově nebo po domluvě na klinice, “řekla Raková.

READ  Taliban říká, že ženy v Afghánistánu by se měly na veřejnosti oblékat od hlavy až k patě: NPR

Od pondělí platí v Moskvě další omezení. Všichni obyvatelé nad 60 let, kteří nebyli očkováni a v uplynulém půlroce neonemocněli, a také lidé s některými chronickými onemocněními, mají nařízeno zůstat doma až do konce února. Zaměstnavatelům v hlavním městě bylo také nařízeno, aby od pondělí řekli alespoň 30 % svých zaměstnanců, aby pracovali z domova.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.