Podle ministerstva zdravotnictví bude kapacita JIP v České republice „vyčerpána za 2 týdny“

V České republice zvyšuje nárůst pacientů s COVID-19 stres v nemocnicích. Ministerstvo zdravotnictví popisuje situaci více než 120 000 aktivních případů v této době jako velmi důležitou.

Regionální nemocnice v západních Čechách v Karlových Varech přijímá pacienty Cove z okolních oblastí, včetně nejvíce postižených oblastí Seb a Sokolov. Jednotka intenzivní péče je nyní téměř schopná.

„Dnes ráno nám na oddělení JIP zůstalo šest lůžek, ale tento počet se mohl změnit za hodinu a za dvě hodiny se všechno mohlo změnit znovu,“ řekl Vladislav Podraki, mluvčí Karlovarské nemocnice.

Situace se nikdy nezlepší. Lékaři i zdravotní sestry a veškerý zdravotnický personál jsou vyčerpaní.

„Snažíme se vyřešit situaci tím, že budeme pacienty dopravovat do okolních nemocnic,“ uvedl Bodraki a dodal, že „do sousedních nemocnic je denně odesíláno přibližně 10 až 15 pacientů.“

Ministerstvo zdravotnictví však tvrdí, že problémem jsou nyní dostupné zdroje.

„Kapacita lůžek na JIP v našem státě bude vyčerpána za dva týdny,“ uvedl Vladimír Cherni, náměstek ministra zdravotnictví České republiky.

Čeští úředníci plánují vyhledat pomoc v zahraničí, až počet zbývajících lůžek dosáhne 10%.

„Česká republika nikdy nebyla v takové situaci,“ řekla Cherni.

Denní počet nových případů COVID je stále 11 000. V nedávném testu na testování pozitiv odmítl bývalý prezident Vaklav Klaus nosit veřejnou masku s tím, že se jedná o zákaz lidských práv.

Od 25. února vláda České republiky nařídila nosit masky FFP2 na všech veřejných místech a v dopravě a varovala, že mohou být dodržována nová, přísnější pravidla.

READ  České ministerstvo zahraničí vytváří speciální odbor pro řešení sankcí proti Rusku

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *