Pobřeží slonoviny vstřelilo Seychelům devět gólů za rekordní výhru

Pobřeží slonoviny v pátek porazilo Seychely 9:0 v Abidjanu a vytvořilo rekordní vítězství v kvalifikaci mistrovství světa v Africe.

Útočník Borussie Dortmund Sebastien Haller začal skórovat ve 20. minutě a Salcburk Karim Konate dokonal gól v páté minutě nastaveného času.

Konate a Hamed Traoré vstřelili po dvou brankách, zatímco Haller, Ibrahim Sangari, Simon Adingra, Sekou Fofana a Jean-Philippe Crasseau vstřelili po jednom gólu v zápase prvního kola skupiny F.

Seychely, turistická destinace u východního pobřeží Afriky, jsou v žebříčku FIFA na 195. místě, 121 míst za Pobřežím slonoviny.

Nasazení pro první kolo kvalifikace mistrovství světa 2026 v Africe znamenalo, že se nejlepších devět týmů na žebříčku střetne doma s devítkou dole, takže bylo téměř nevyhnutelné, že dojde k nějakým jednostranným zápasům.

Egypt ve čtvrtek ve skupině A porazil Džibuti o šest bodů, hvězda Liverpoolu Mohamed Salah vstřelila čtyři branky.

Před záplavou branek v Abidjanu se o rekord dělily Demokratická republika Kongo, Libye a Alžírsko o osm branek.

Zatímco Pobřeží slonoviny vstřelilo snadný gól, Ghana, jeho západoafrický krajan, čekala 96 minut, než se branky chopil Inaki Williams při vítězství 1:0 nad Madagaskarem ve skupině devět.

Útočník Bilbaa možná zachránil trenérovi Ghany Chrisu Hughtonovi práci hlavou po centru Gideona Mensaha kolem brankáře Melvina Adriana v Kumasi.

Vlastní cíl

„Tento gól je mi velmi drahý, protože moje rodina byla na hřišti,“ řekl Williams španělského původu poté, co vstřelil svůj první gól v národním týmu své země.

Bývalý trenér anglické Premier League Hughton byl od přátelských proher s Mexikem a Spojenými státy minulý měsíc pod obrovským tlakem.

Kamerun, který se zúčastnil mistrovství světa osmkrát, což je africký rekord, se ve většině zápasů skupiny D doma s maličkým Mauriciem trápil, než dva pozdní góly završily vítězství 3:0.

READ  Festival v Goodwoodu: Khaadem pokračuje ve skvělém skóre Kinga George v Charlie Hills a porazil Russella | Závodní novinky

Útočník Brentfordu Brian Mbeumo prolomil patovou situaci v prodloužení v prvním poločase v Douale a George Nkoudou a Franck Magri skórovali, když byli hosté unavení.

Tunisko, které se šestkrát kvalifikovalo na světové finále, také dosáhlo pohodlného vítězství doma, když ve skupině H v Rades porazilo Svatý Tomáš a Princip 4:0.

Zambie pokračovala ve své renesanci pod vedením bývalého trenéra Chelsea Avrama Granta, kdy Fashion Sakala a Patson Daka vstřelili góly ve druhém poločase a zajistili si výhru 4:2 nad Kongem Brazzaville ve skupině E v Ndole.

Burkina Faso, která doufá, že se utká s Egyptem o první místo a přímo se kvalifikuje do finále 2026 ze skupiny A, utrpěla neúspěch, když remizovala 1:1 s Guineou Bissau.

Afričtí mistři Senegal a Jihoafrická republika budou mezi týmy v akci v sobotu, kdy skončí první kolo 26 zápasů. Druhé kolo začíná v neděli.