PH, Česká republika, aby prozkoumala další možnosti partnerství — PBBM

PH, Česká republika, aby prozkoumala další možnosti partnerství — PBBM

– reklama –

PRAHA – Prezident Ferdinand Marcos ve čtvrtek řekl, že se se svým českým protějškem Petrem Pavlem zavázali, že během bilaterálního jednání zde prozkoumají další příležitosti.

Během společné tiskové konference prezident Marcos odhalil své diskuse o prohloubení bilaterální spolupráce a multilaterálního partnerství.

„Při mých rozhovorech s prezidentem Pavlem jsme mimo jiné zkoumali možnosti budoucích partnerství v oblasti obchodu a investic, zemědělství, zelené ekonomiky, obnovitelné energie, vesmíru a letectví, vzdělávání, cestovního ruchu, obrany, kybernetické bezpečnosti a práce,“ uvedl prezident.

Aby přilákal více investic z Prahy, prezident Marcos vyzdvihl ekonomickou výkonnost Filipín a jako důvod uvedl zvýšenou angažovanost mezi obchodními sektory obou zemí.

„Také jsem filipínskému prezidentovi zdůraznil působivý ekonomický výkon Filipín [makes] „Je to atraktivní destinace pro české investice mimo jiné v oblastech IT-BPM, elektroniky, výroby, potravinářství a zemědělství, výroby automobilů a elektrických vozidel,“ dodal.

– reklama –

Pan Markus vyjádřil optimismus ohledně přilákání více českých obchodníků a investorů k podnikání na Filipínách díky zvýšenému zapojení obchodních sektorů obou zemí.

Prezident Marcos také uvedl, že očekává, že druhé zasedání filipínsko-českého smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci se bude konat v Manile koncem tohoto roku.

– reklama –

READ  Xiaomi před oznámením potvrzuje design 13 Ultra a podrobně popisuje displej nového C7

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *