Panorama Marsu zachycené na novém snímku: „Žádná marťanská kosmická loď ještě nikdy neměla takový pohled“

Panorama Marsu zachycené na novém snímku: „Žádná marťanská kosmická loď ještě nikdy neměla takový pohled“

Vědci získali vzácný pohled na zakřivenou krajinu Marsu díky snímkům pořízeným sondou NASA Mars Odyssey v roce 2001. Oznámit Úterý.

NASA odhalila několik nových panoramatických snímků mraků a prachu Mars‘ Obloha a jeden z jejích dvou malých měsíců, které sonda zachytila ​​loni v květnu. Zachytila ​​ho kamera Odyssey, zvaná Thermal Emission Imaging System, neboli THEMIS.

NASA


Vzácné snímky byly pořízeny z výšky asi 250 mil, tedy stejné výšky, ve které letí Mezinárodní vesmírná stanice nad Zemí, uvádí NASA.

„Pokud by na oběžné dráze kolem Marsu byli astronauti, měli by takovou perspektivu,“ řekl Jonathan Hale, vedoucí operací THEMIS. „Žádná marťanská kosmická loď nikdy předtím neměla takovou vizi.“

NASA uvedla, že rover Odyssey, který minulý měsíc dokončil svůj 22. rok oběhu kolem Marsu, by měl v budoucnu pořídit podobné snímky, aby se pokusil zachytit atmosféru Marsu v různých ročních obdobích.


Zpráva o Marsu podle
NASA Jet Propulsion Laboratory na
Youtube

Ve svém nejnovějším úsilí pořídil THEMIS snímky malého měsíce Marsu Phobos, které podle NASA poskytly pohled na složení a fyzikální vlastnosti měsíce.

NASA uvedla, že snímky přispějí k dalším studiím, které pomohou určit, zda je Phobos zachycený asteroid nebo prastarý kus Marsu, který explodoval z povrchu kvůli srážce.

„Dostali jsme pro Phobos jiný úhel a světelné podmínky, než na jaké jsme zvyklí,“ řekl Hill. „To z něj dělá jedinečnou součást naší datové sady Phobos.“

READ  Pusťte robotické dinosaury do divokého zážitku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *