Ruské energetické tarify jsou účinnější než embarga – Francouzská rada

Zjištění úmrtí civilistů na Ukrajině, kam se ruské síly nedávno stáhly, vyvolalo nové výzvy k tvrdším sankcím proti Rusku.

Zatímco úplný zákaz by byl pro ekonomiky EU „zvládnutelný“, náklady by se značně lišily a nejvíce by zasáhly Litvu, Bulharsko, Slovensko, Finsko a Českou republiku a Ekonomickou radu Annales přidruženou k úřadu francouzského premiéra, řekl. .

„To (tarif) by mohlo umožnit malým, ale zranitelnějším zemím… pokračovat v přístupu k některým dovozům ruského plynu, zatímco dovozy vyschnou do větších, méně exponovaných zemí, které jsou schopny lépe nahradit ruský dovoz,“ uvedla rada. řekl ve studii.

Například 40% clo by podle studie mohlo snížit dopad na země nejvíce vystavené ruskému dovozu energie na čtvrtinu až třetinu účinku úplného zákazu.

Pobaltské státy a Polsko prosazovaly úplné zastavení dovozu energie z Ruska, zatímco Německo se zdráhalo.

Berlín ale uvedl, že postupně směřuje k zákazu.

Conseil d’Analyse Economique uvedl, že úplný zákaz energie by mohl v průměru způsobit ztrátu HND o 0,2–0,3 % za 100 EUR (110 USD) na dospělého.

V Německu, největší ekonomice EU, by se zásah do hrubého národního důchodu mohl pohybovat od 0,15 % do 3 %, uvedla rada.

Francie, druhá největší ekonomika bloku, bude patřit k nejméně postiženým, s ekonomickou ztrátou mezi 0,15 a 0,3 %, protože je méně závislá na ruském dovozu energie.

(1 dolar = 0,9083 eur)

(Zprávy Lee Thomas; Střih Jason Neely)

READ  Návrat zlatého pokladu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.