Češi byli uvězněni ve svých regionech s vysokou mírou infekce

Starší žena dostane vakcínu Moderna COVID-19 v tělocvičně v Rikanech v České republice.
Image Credit: AP

Praha: Česká vláda v pátek uvedla, že bude bránit lidem v opouštění svých regionů od 1. března, protože v nejvíce postižené zemi na světě bude stále přibývat koronavirových infekcí.

Rovněž nařídil lidem nosit obličejové masky venku v obydlených oblastech a na přeplněných pracovištích a zavřel všechny školy, školky a obchody prodávající nepotřebné zboží.

Lidé budou moci opustit své území pouze s dokladem, který ukazuje, že jdou do práce, k lékaři nebo se mají starat o své příbuzné.

Nakupování je možné pouze v této oblasti, přičemž jsou povoleny pouze sporty a procházky po městě.

Ministr vnitra Jan Hamask uvedl, že opatření budou platit po dobu tří týdnů a dodal, že policie bude provádět namátkové kontroly.

„Jediným cílem je zvrátit rostoucí křivku nových infekcí a pacientů na jednotce intenzivní péče, než bude příliš pozdě,“ řekl novinářům.

Kabinet rovněž vyhlásil nový jednoměsíční stav nouze, což je legální způsob, jak zachovat omezení v platnosti, počínaje 28. únorem.

Podle statistik agentury Agence France-Presse má tato země za posledních 14 dní světový rekord v počtu nových infekcí na 100 000 lidí a je na druhém místě za sousedním Slovenskem.

Tváří v tvář opakovanému vzestupu od loňského léta zaznamenala 10,7 milionů členských zemí Evropské unie 1,2 milionu případů a 20 000 úmrtí od začátku ohniska.

Denně nové infekce dosáhnou přibližně 15 000 a ministr zdravotnictví Jean Platney uvedl, že očekává, že se brzy zvýší na přibližně 20 000.

Vakcíny přicházejí pomaleji, než se očekávalo, protože lékaři dosud podali jen něco málo přes 600 000 dávek dodávek do EU, které jsou zasaženy úzkými místy.

Česká vláda již počátkem tohoto měsíce po zákazu vycházení, omezení shromáždění a uzavření restaurací či kin, které byly schváleny v loňském roce, uzavřela tři z nejvíce postižených oblastí.

Ministerstvo zdravotnictví v úterý uvedlo, že oddělení intenzivní péče dosáhla svých kapacit a že celý zdravotní systém je blízko limitu.

READ  České úrokové sazby před snížením ve třetím čtvrtletí visely

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *