Panattoni připravuje revitalizaci areálu dolu

Panattoni připravuje revitalizaci areálu dolu

Panattoni připravuje revitalizaci areálu bývalého uhelného dolu Barbora v Karviné v Moravskoslezském kraji, který se promění v průmyslový park o rozloze 400 000 metrů čtverečních.

Stavební práce na čtyřech plánovaných halách areálu by měly začít v druhé polovině roku 2025, dokončení je plánováno na rok 2032. Investiční náklady se odhadují na zhruba 24 miliard Kč (1 miliardu eur).

Po zkušenostech z uhelných oblastí Karlovarského a Ústeckého kraje, kde jsme vyvíjeli projekty pro mezinárodní společnosti jako Amazon, Youngheinrich, Tchibo, Goodyear, Amphenol a mnoho dalších, se těšíme na novou výzvu v Karviné. Díky přestavbě lokality bude region schopen soutěžit o strategické projekty moderního průmyslu s nejsilnějšími regiony v Evropě i jinde. Jsme rádi, že jsme se s majitelem pozemku dohodli a budeme moci přispět k transformaci místní ekonomiky a nabídnout typ připravené lokality, kterou Česká republika dosud nedisponuje.
Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni v České republice a na Slovensku

Projekt si klade za cíl získat nejvyšší certifikaci od BREEAM New Construction, která bude obsahovat fotovoltaické panely, tepelná čerpadla a systémy chytrého osvětlení.

Důl Barbora byl v provozu od roku 1909 do roku 2002, za tu dobu vytěžil 65 milionů tun uhlí.

READ  Sob | Chattanooga Times Free Press

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *