Ottawa se připravuje na protest na Den Kanady organizovaný příznivci „Freedom Caravan“ | Kanada

Ottawa se připravuje na protest na Den Kanady organizovaný příznivci „Freedom Caravan“ |  Kanada

Obyvatelé centra Ottawy se připravují na Den Kanady jako každý jiný poté, co se demonstranti „Freedom Caravan“ zavázali vrátit se 1. července do budovy parlamentu a zachovat přítomnost Po zbytek léta.

Všechno Kanada Dnes se lidé scházejí v budově parlamentu v Ottawě, aby sledovali hudební show a ohňostroje na památku Kanadské federace. Letos bude pro policii pravděpodobně obtížné rozlišit mezi davem a členy karavany – s tím demonstranti počítají.

Koncem ledna zavezly opoziční skupiny pro očkovací a maskovací mandáty traktory a další velká vozidla do srdce centra Ottawy a postavily tábor. Ariel Troster, kandidát do městské rady v ottawské čtvrti Somerset, uvedl, že třítýdenní okupace hlavního města byla traumatizující zkušeností pro mnoho místních obyvatel, kteří čelili obtěžování, neustálému hluku a dalším nevítaným setkáním.

„Mnoho lidí bylo vyhnáno ze svých domovů, mnozí byli obtěžováni a došlo nejméně ke dvěma případům, kdy lidé vykonali potřebu na schodech lidí. Objevily se zprávy o obytných domech, kde muži z konvoje převzali prádelnu a neodešel,“ řekl Troster. O symbolech nenávisti, které byly vidět nejen na kopci, ale i ve čtvrtích.“

Skupinová komunikace na Telegramu, videích na YouTube a dalších kanálech ukazuje, že sympatizanti karavan jim věří Teorie bílé substituce a další konspirace. Qunun a Anun aktivisté byli často viděni v zimní okupaci.

Město to nakonec stálo 36 milionů dolarů na policejních nákladech a vyústilo v návrh tridni akce proti organizátorům protestů.

Nyní, když Kanada opustila většinu států, zdá se, že konvoje volají po Justinu Trudeauovi, aby odstoupil z funkce premiéra. U konzervativních politiků si získávají přízeň, Nedávno po schůzce Se svými „spojenci“ v parlamentu.

Ottawská policejní služba (OPS) se zavázala zmařit jakýkoli nový pokus o obsazení města. Síla je pod obrovským tlakem, aby hned poté oslavila Den Kanady Mnoho neúspěchů při sledování předchozího zaměstnání.

READ  Létání do Pekingu je obtížnější než kdy jindy, protože Čína urychluje opatření proti Covidu

v Jednání Rady služeb policie V pondělí vedoucí dočasných operací Steve Bell řekl, že silná přítomnost policie a silniční zátarasy, které omezují počet vozidel povolených v centru města, možná nebudou schopny udržet konvoje přijíždějící pěšky, ale zabrání lidem v zakládání táborů. .

„Den Kanady je pro Kanaďany velmi důležitým dnem. Je to den, kdy oslavujeme naši zemi a všechny dobré věci v ní. Ale lidé, když přijdou, musí být legitimní. Musí respektovat naši komunitu,“ Bell řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *