Covid-19 Živé aktualizace: Omicron, testování vakcín a novinky

kredit…Juno Searle/AAP Image, prostřednictvím The Associated Press

Soupravy pro rychlé testování antigenu se nahrnuly do supermarketů, internetových obchodů a lékáren po celém světě, protože země závodí, aby udržely krok s rychlým převodem varianty Omicron, což znamená posun od testu PCR k testům s vlastním podáváním, které byly dlouho považovány za test zlatý standard pro detekci koronaviru.

Neexistují však žádné definitivní mezinárodní pokyny pro používání antigenních testů na Covid-19 a vznikla celosvětová spleť politik, protože každá země zvažuje výhody a rizika alternativní testovací metody.

Británie používá rychlé domácí testy antigenu k boji proti epidemii od roku 2020, ještě před použitím Omicron, a dala je volně k dispozici. Francie začala koncem minulého měsíce povolovat supermarketům jejich prodej. Bidenova administrativa nedávno uvedla, že plánuje zdarma zpřístupnit 500 milionů testů a že Američané si mohou nechat testy poslat domů.

Singapur to lidem umožnil opustit samotu Pokud dostanou negativní výsledek testu na antigen po 72 hodinách. Izrael vyžaduje, aby si lidé při použití rychlých antigenních testů pročistili hrdlo, nejen nos, aby se zvýšila šance na detekci viru, i když je to v rozporu s pokyny výrobce.

„Existují divoce se měnící přístupy k tomu, kde, kdy a jak se v různých zemích používají antigenní testy,“ řekla Deborah Williamson, profesorka veřejného zdraví na University of Melbourne v Austrálii.

Řekla, že nedostatek konzistentnosti ve způsobu publikování testů na antigen vyvolává otázku, jak by měl svět monitorovat závažnost pandemie, když některé země identifikují každý případ individuálně a jiné upřednostňují závažné případy.

Kromě toho, zatímco výsledky testů antigenu slibují rychlejší výsledky, jsou výrazně méně spolehlivé při detekci infekce než testy PCR, ukázaly studie.

READ  Mistrovství světa juniorů 2021: Den 1

Vlastní výtěr v domácí sadě pro testování antigenu, jehož cílem je dostat se do nosní dírky, je schopen detekovat pozitivní případ koronaviru z méně než 30 procent ve srovnání s výtěrem z nosohltanu používaným pro testování PCR, který dosahuje až o 30 procent méně než u výtěr z nosohltanu použitý pro test PCR, řekl Dr. Yonsei University v Jižní Koreji, stěnu na konci nosní dutiny.

V souladu s tím zdravotní experti v American Infectious Diseases Association Řekl, že PCR test je preferovanou metodou pro diagnostiku infekce Covid-19. Ale dodali, že testy antigenu mohou pomoci identifikovat případy, kdy testy PCR nebyly snadno dostupné.

A nedostatek testů PCR v zemích, jako jsou Spojené státy a Austrálie, způsobil, že někteří lidé čekali na výsledek hodiny ve frontě a několik dní. To přimělo australské úředníky, aby požadovali, aby lidé bez příznaků Covidu vyhledali test PCR pouze v případě, že obdrží pozitivní výsledek testu na antigen.

Poptávka po testech na antigen se v Austrálii stala tak zdrcující, že vláda minulý týden začala zakazovat cenové podbízení v testech a uvedla, že omezí počet, který si lidé mohou koupit. Stát Nový Jižní Wales nařídil obyvatelům, aby od 19. ledna hlásili své pozitivní výsledky rychlého testu na antigen. Těm, kteří se nepodřídí, bude uložena pokuta 1 000 australských dolarů (asi 720 dolarů).

„Omicron změnil hru,“ řekl profesor Williamson a dodal, že „již katalyzoval přechod k rychlému testování antigenů ve velkém měřítku.“

V tomto posunu je problém, dodala: Vlády mohou ztratit schopnost sledovat nové proměnné a rozsah šíření viru, protože přechod na samotestování nezachytí všechny výsledky.

Profesor Williamson navíc uvedl, že s variantou Omicron již není v mnoha zemích reálné sledovat každý případ jednotlivě.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *