Nové potvrzené případy infekce virem West Nile

Nové potvrzené případy infekce virem West Nile

Nové potvrzené případy infekce virem West Nile


Ministerstvo zdravotnictví Nového Mexika letos potvrdilo další případy západonilského viru ve státě. Bylo identifikováno osm nových případů, čímž se celkový počet 2023 případů zvýšil na 10. NMDOH ohlásilo první případy u lidí v Západním Nilu koncem minulého měsíce a zde jsou okresy s nejnovějšími infekcemi podle ministerstva zdravotnictví: Bernalillo, Santa Fe, Sandoval, San Miguel, Torrance a Valencia. Komáři a NMDOH říká, že tento druh je nejaktivnější za úsvitu a soumraku. Veřejnost také doporučila používat repelenty proti hmyzu a odstranit nádoby s vodou, kterou by komáři mohli používat k rozmnožování.

Ministerstvo zdravotnictví Nového Mexika letos potvrdilo další případy západonilského viru ve státě. Bylo zjištěno osm nových případů.

S těmito případy stoupne počet případů v roce 2023 celkem na 10. NMDOH ohlásilo své první případy u lidí v Západním Nilu koncem minulého měsíce.

Zde jsou okresy s nedávnými infekcemi podle ministerstva zdravotnictví: Bernalillo, Santa Fe, Sandoval, San Miguel, Torrance a Valencie.

Virus přenášejí komáři a podle NMDOH je tento druh nejaktivnější za úsvitu a soumraku. Veřejnost také doporučila používat repelenty proti hmyzu a odstranit nádoby s vodou, kterou by komáři mohli používat k rozmnožování.

READ  To způsobilo černé skvrny na Codex Atlanticus Leonarda da Vinciho

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *