Německý poslanec požaduje diverzifikaci dodávek energie, aby se stal nezávislým na Rusku

Německý poslanec požaduje diverzifikaci dodávek energie, aby se stal nezávislým na Rusku

Německo a Evropská unie jako celek musí nahradit objemy energie získané z Ruské federace, aby ji zcela opustily. Je nutné diverzifikovat zdroje energie, dosáhnout spolupráce v rámci Evropské unie v této oblasti a rozvíjet alternativní zdroje energie.

Bylo to uvedeno v komentáři k Radnice Zástupce FDP Bundestag Ulrich Lehti.

Z dlouhodobého hlediska musíme a musíme zcela opustit fosilní energii. Znamená to také, že chceme postupně snižovat naši závislost na Rusku a začali jsme tak činit plánovaným uhelným a ropným embargem na evropské úrovni,“ řekl poslanec s tím, že vhodné nahrazení ruské energetiky je nyní „aktuální výzvou a předpoklad.“ Zcela se obejít bez ruské energie“.

„V této fázi naléhavě potřebujeme větší diverzifikaci, evropskou spolupráci, inovace, spolehlivá partnerství se zahraničím a především expanzi obnovitelných energií,“ uzavřel Ulrich Licht.

Přečtěte si také: Sedmý balíček sankcí EU by měl obsahovat úplný zákaz Ruska energie – Velvyslanec

Již dříve byla potřeba dosažení energetické nezávislosti na Rusku vyjádřena v parlamentech Velké Británie, Německa, Litvy, Lotyšska a České republiky a také poslanci Evropského parlamentu.

Britský zákonodárce Sir Roger Gill v reakci na otázku týkající se potřeby rozvoje jaderné energetiky evropskými zeměmi k dosažení energetické nezávislosti na Rusku uvedl, že takový přístup podporuje.

Německý poslanec za AfD Matthias Mosdorf řekl, že podporuje rozvoj výroby jaderné energie v Evropě a dosažení energetické nezávislosti na Rusku.

Místopředseda litevské Poslanecké sněmovny Simas Paulius Sudargas se domnívá, že moderní technologie jaderné energetiky jsou bezpečné, nezpůsobují významné škody na životním prostředí, takže její rozvoj v evropských zemích je jedním z nástrojů k dosažení energetické nezávislosti na Rusku. Také dva další hlavní nástroje k dosažení této nezávislosti jsou sankce proti ruským nákupům energie, diverzifikace dodávek a odpovídající rozvoj infrastruktury.

Poslanec vládnoucí české strany STAN, člen Výboru pro evropskou integraci a bezpečnostní politiku Martin Exner, zdůraznil, že Evropská unie potřebuje plán na úplné odmítnutí ruské energetiky, který by měl zahrnovat výstavbu nových plynovodů a ropovodů, rozvoj jaderné a alternativní generace. Domnívá se, že politici EU by měli oslovit veřejnost, aby zvýšili povědomí o potřebě takových kroků.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (30. října 2023)

Lotyšský poslanec Attis Legens poznamenal, že země EU by měly začít budovat a rozvíjet infrastrukturu pro výměnu energetických zdrojů, aby dosáhly nezávislosti na Rusku.

Europoslanec Petras Ostrevitus v komentáři k nutnosti vzdát se závislosti EU na ruské energetice uvedl, že EU by měla vypracovat plán takového postupného vyřazení, koordinovat jej s národními vládami, společnostmi a investory a zahrnovat i technologickou část.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *