Zbeník Stangora říká, že příští česká vláda euro nepřijme

Zbeník Stangora, který bude pravděpodobně ministrem financí nové středopravé koalice v ČR, v úterý řekl, že příští česká vláda euro nepřijme, Informuje o tom agentura Reuters.

Pětice stran, které tvoří koalici, sice vesměs případné přijetí eura podporuje, ale na další čtyřleté období to není na jejich pořadu.

„Musíme dát do pořádku naše veřejné finance, takže i kdyby někdo chtěl (euro), tak teď nemáme šanci se tam dostat, protože nesplňujeme kritéria,“ řekl. řekla Stangora.

Ministerstvo vidí český fiskální deficit letos na 7,7 % HDP, což je více než dvojnásobek 3 % plánovaných pro vstup země do eurozóny.

„Dlouhodobě je naším postojem přijímat euro, jen když je to v zájmu České republiky, což dosud nebylo.“ Stangura to řekl novinářům v televizním briefingu.

Koalice si klade za cíl urovnat vládní program a rozdělit místa ve vládě do 8. listopadu, kdy se poprvé sejde nově zvolená Sněmovna reprezentantů.

Občanská demokratická strana vedená Stangorou, nejsilnějším členem potenciální koalice, je také nejkonzervativnější vůči euru v bloku, který získal většinu ve volbách 8. až 9. října, které mají nahradit současnou vládu premiéra. Andrej Babiš.

Sledujte EU Today na sociálních sítích:

Dnešní korespondenti EU

Náš tým nezávislých korespondentů, umístěný po celé Evropě i mimo ni, je srdcem geopolitické dynamiky. Jsme jednotní v našem závazku ke svobodnému a nezaujatému tisku a v naší oddanosti konceptu skutečné a nespoutané demokracie. Svou práci bereme velmi vážně!
READ  Po úniku Pandora Papers Europol identifikuje zločin

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *