Německo posiluje pohraniční hlídky na „pašeráckých trasách“ migrantů do Polska a České republiky

Německo posiluje pohraniční hlídky na „pašeráckých trasách“ migrantů do Polska a České republiky

Německo zvyšuje své policejní hlídky na „pašeráckých trasách“ podél hranic s Polskem a Českou republikou ve snaze zabránit většímu počtu migrantů vstupovat do země.

BERLÍN – Německo ve středu oznámilo, že posílí policejní hlídky na „převaděčských trasách“ podél hranic mezi Polskem a Českou republikou.

Ministryně vnitra Nancy Fazerová uvedla, že nová opatření začnou okamžitě. Den poté, co policejní razie v Německu našla více než 100 syrských občanů uvnitř bytů prohledaných v souvislosti s pašeráckou skupinou.

Fesser neuvedl žádné podrobnosti o tom, kolik dalších příslušníků pohraniční policie bude najato, ale zdůraznil, že nebudou zavedeny žádné standardní hraniční kontroly, jako to od roku 2015 dělá Německo na svých hranicích s Rakouskem. Německo o zavedení takových omezení informuje Evropskou komisi.

„Musí být zintenzivněny kontroly na hranicích, aby se zabránilo pašování a nelegální migraci,“ napsal. „Rozhodl jsem se, že celní správa podpoří tuto naléhavou práci 500 zaměstnanci, aby zajistila rychlý úspěch.“

Pfizer uvedl, že nové hraniční kontroly budou probíhat v úzké spolupráci s Polskem a Českou republikou a doplní mobilní policejní hlídky, které již kontrolují auta překračující hranici nebo lidi, kteří se snaží dostat do Německa pěšky.

„Musíme zastavit brutální podnikání obchodníků s lidmi, kteří riskují lidské životy pro maximální zisk,“ řekl Pfizer.

Mnoho migrantů ze Sýrie, Afghánistánu, Turecka a dalších zemí hledalo azyl v Německu. Města a komunity po celém Německu bijí na poplach ohledně rostoucího přílivu lidí a říkají, že nemají prostor, aby je ubytovali a poskytli školky a školy.

READ  Potomci přeživších holocaust bojují o české občanství | Zprávy z historie

Letos od ledna do srpna požádalo v Německu o azyl více než 220 000 lidí. V roce 2022 požádalo o azyl kolem 240 000 lidí. Toto číslo je stále velmi vzdálené od let 2015-16, kdy v Německu požádalo o azyl více než 1 milion migrantů.

Německo však kromě emigrantů hostilo také více než 1 milion Ukrajinců, kteří prchali před brutální válkou Ruska proti své zemi.

Asi čtvrtina všech migrantů, kteří se dostanou do Německa, přichází s pomocí převaděčů po nebezpečných trasách přes lesy podél středomořských a balkánských cest, řekl Fesser. Za cestu do Německa obvykle platí tisíce dolarů.

I když však migranty na hranicích zastaví policie, protože nemají platné vstupní doklady, stále mohou přijet do Německa, pokud požádají o azyl.

„Chceme zabránit úhybnému pohybu pašeráků prostřednictvím flexibilních a mobilních kontrol na měnících se místech,“ řekl Pfizer. „Zároveň zajistíme, aby omezení měla co nejmenší dopad na každodenní život lidí, cestovatelů a obchodu.“

Pfizer také poukázal na to, že „společný evropský azylový systém je rozhodujícím krokem k výraznému omezení nelegální migrace“, což znamená, že vnější hranice EU musí být přísně kontrolovány, aby migranti nemohli ani přejít do zemí, jako je Německo. sv.

___

Sledujte globální pokrytí migrace AP na https://apnews.com/hub/migration

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *