Německo čelí zimě stagnace, protože virus Covid narušuje ekonomiku eurozóny

Páteční čísla pravděpodobně potvrdí dopad krize na francouzské spotřebitele poté, co se objevily nové náznaky kolapsu důvěry mezi německými podniky.

Ostře sledovaný průzkum IFO mezi 9 000 společnostmi ukázal, že důvěra v německé podniky klesla na sedmiměsíční minimum, protože obavy ze čtvrté vlny viru nabraly děsivou dynamiku a podniky po pandemii čelily nedostatku dodávek.

„Německé společnosti představují problém v zásobování a čtvrtá vlna koronaviru,“ uvedl institut.

Kenningham uvedl, že v Německu, které samo o sobě tvoří asi třetinu ekonomického výkonu eurozóny, existuje zvýšené riziko recese.

Řekl, že recese v Evropě je „možná, ale vyžaduje velmi přísná omezení v Německu, aby se dostala do deflace“. „Pokud se počet případů v příštím týdnu velmi rychle zvýší, mohli bychom vidět určitá omezení.“

Salomon Fiedler, ekonom z Berenbergu, řekl, že problémy německého dodavatelského řetězce „zůstanou vážné i během vánoční sezóny, než se zlepší“.

Varoval: „Německo se také potýká s vyšší mírou nákazy Covidem, která pravděpodobně v blízké budoucnosti omezí růst kvůli obnoveným omezením, z nichž většina se zatím týká neočkované menšiny, a protože očkovaní lidé se zdráhají jít ven a utrácet .“

Euro vůči dolaru kleslo na nejnižší úroveň za více než rok, když investoři prchali před rostoucími ekonomickými problémy regionu poté, co se Rakousko tento týden vrátilo do úplného blokování.

READ  Nezaměstnanost v eurozóně je stabilní a v současné době neexistuje krize pracovních míst

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *