Jan Kochta vede Česko k vítězství nad Švýcarskem

Liga národů UEFA: Česká republika a Švýcarsko (AP)

Vlastní gól Jana Kochty pomohl České republice porazit Švýcarsko 2:1 v zábavném utkání skupinové fáze Ligy národů.

• Reuters Praha
  • Naposledy aktualizováno:3. června 2022 07:23 IST
  • Následuj nás:

Brzký gól Jana Kochty a vlastní gól ve druhém poločase zajistily České republice čtvrteční vítězství 2:1 nad Švýcarskem v napínavém zápase skupinové fáze Ligy národů, ve kterém si oba týmy vytvořily spoustu šancí.

Skóre otevřel v 11. minutě Kuchta, když útočník využil hrubé chyby v obraně po dlouhém vhazování a vstřelil svůj první mezinárodní gól.

Za hosty vyrovnal těsně před koncem prvního poločasu Noah Okafor, který si odrazil volný míč ve vápně a z bezprostřední blízkosti se trefil pod břevno do rohu sítě.

Oba týmy po celý zápas útočily a domácí promarnili dvě zlaté šance po prvním poločase, když Adam Hluzyk vyrazil s brankářem, ale Vladimír Koval ho překonal a ten napálil daleko do tyče.

České úsilí se vyplatilo v 58. minutě, kdy Jacob Jankto poslal centr, který protlačil do sítě švýcarského záložníka Djibrila Soua.

Švýcarsko tlačilo dopředu, aby vyrovnalo a donutilo českého brankáře Tomáše Vacliče zachránit řadu rozhodujících bodů k zajištění vítězství Čechů.