NCCU spolupracuje s Chip Research Center v České republice

NCCU spolupracuje s Chip Research Center v České republice

Národní rada pro vědu a techniku ​​(NSTC) včera oznámila, že Národní univerzita Chenji (NCCU) zřídila v České republice výzkumné centrum, které má zkoumat odolnost dodavatelského řetězce a vývoj polovodičů.

Centrum odolnosti dodavatelského řetězce vzniklo ve spolupráci s Univerzitou Karlovou v Praze a v pátek ho slavnostně otevřeli prezident NCCU Li Chai-Yen (李蔡彥) a rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíková, uvedla rada v tiskové zprávě.

Ceremoniálu byli svědky předseda českého Senátu Miloš Vystryl a ministr NSTC Wu Tsung-tsong (吳政忠), který vede delegaci na cestě do Evropy, uvedla rada.

Foto s laskavým svolením Národní rady pro vědu a technologii

Tchaj-wan a Česká republika se mají od sebe navzájem hodně co učit, zejména v polovodičovém průmyslu, ocenil Vystrčil pokračující spolupráci mezi oběma stranami.

Kromě polovodičového průmyslu, kde hraje důležitou roli také generativní umělá inteligence (AI), Tchaj-wan již začal podporovat vývoj aplikací generativní AI na bázi čipů v několika odvětvích, řekl.

Tchaj-wan bude rád sdílet zkušenosti a spolupracovat s Českou republikou a vyjádřil naději, že vědeckotechnická spolupráce mezi oběma zeměmi se bude dále rozvíjet.

Centrum je součástí takzvaného „multiprojektu“, ve kterém Tchaj-pej podporuje rozvoj polovodičového prostředí v České republice, uvádí zpráva Univerzity Karlovy.

Prostřednictvím centra budou obě univerzity zkoumat efektivitu a udržitelnost výroby čipů, včetně jejího dopadu na životní prostředí a klima obecně, uvádí se v prohlášení.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel zablokován. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

READ  MOFA vítá politiku České republiky k prohlubování vztahů s Tchaj-wanem | Tchajwanské zprávy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *