Filmator ‚Show of Artistic Talent‘ byl vybrán jako vítěz Karlovy Vary

Pražský obchodní zástupce Filmotor nastoupil do celovečerního dokumentu ‚Art Talent Show‘ Adely Komrzy a Tomáše Bojara, který v červenci získal dvě ceny na karlovarském festivalu.

Po premiéře filmu v Karlových Varech, kde získal Grand Prix v soutěžní sekci Proxima a Mezinárodní cenu kritiků FIPRESCI, získal akční film filmová práva v Severní Americe.

Aero Films film uvede v říjnu v kinech v České republice a Film Expanded uvede film na jaře do kin na Slovensku.

Film navazuje na přijímací zkoušky na Akademii výtvarných umění v Praze a její hledání nové generace talentovaných umělců. V její recenzi na různorodéJessica Kiang popisuje film jako „chytrý“ a „Wisemanovský“ a dodává, že je „neuctivý, ale podivně optimistický.“ Napsala, že to byl „dokumentární film ani ne tak o umění nebo talentu, jako o úkolu Sisyfa hodnotit jedno a vychovávat druhé“.

Bojar a Komrz se zaměřují na různé procesy a metody, které různá studia používají k odfiltrování aktuálního fondu uchazečů, a na rozhovory učitelů mezi sebou a jejich potenciálními studenty v průběhu těchto vyčerpávajících a stresujících procesů, které jsou údajně srdcervoucími několika dny. .“

Film vzniká v produkci platformy GPO, v koprodukci České televize.

Předchozí Commerzeho film „Jednotka intenzivního života“ získal Českou národní filmovou cenu Českého lva.

Bojarův předchozí film „Off Sides“, rovněž zastoupený Filmotorem, byl uveden ve Visions du Reel, Karlových Varech, Edinburghu a Oděse.

READ  Nástěnná malba NewBo na poctu „loajalitě k přistěhovalcům“ v Cedar Rapids

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.