Nálada české ekonomiky v září na 18měsíčním minimu

Nálada české ekonomiky v září na 18měsíčním minimu

Dnes regionální

Středa 28. září 2022, 10:05

Obrázek z Shutterstock.com

Pondělní výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) ukázaly, že důvěra české ekonomiky se dále zhoršila na nejnižší úroveň za rok a půl, zatímco spotřebitelská důvěra byla v září rekordně nízká.

Index ekonomické důvěry v září klesl na 90,1 ze srpnových 94,1. Navíc to bylo nejnižší skóre od ledna loňského roku, kdy to bylo 88,3.

Index podnikatelské důvěry v září výrazně klesl na 93,6 z 97,6 v předchozím měsíci. Index důvěry v průmyslu v září rovněž dosáhl hodnoty 93,6, což je pokles z 97,6 v srpnu.

Míra důvěry ve stavebnictví vzrostla ze 110,2 na 111,4, zatímco míra důvěry v obchod klesla na 92,7 z 95,2. Mezitím se spotřebitelská důvěra v září zhoršila na historické minimum 72,7 ze 77,1 před měsícem.

Průzkum uvedl, že v září byli spotřebitelé více znepokojeni zhoršující se ekonomickou situací, celkovou ekonomickou situací a vlastní finanční situací.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahá záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. Nedávno někteří experimentovali s myšlenkou zapojení nejdůležitějších zúčastněných stran, čtenářů.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *