Muž byl pozitivně testován na nový koronavirus, původ případu není znám

Muž byl pozitivně testován na nový koronavirus, původ případu není znám

Osoba byla pozitivně testována na koronavirus respiračního syndromu na Blízkém východě (také známý jako MERS nebo MERS-CoV) v Al Ain, Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Globální zdravotnická organizace (z). Zdroj nákazy dodnes není jasný.

Osmadvacetiletý muž byl hospitalizován 8. června a 23. června mu byl oficiálně diagnostikován koronavirus poté, co byl pozitivní test polymerázové řetězové reakce (PCR). Světová zdravotnická organizace poskytla několik podrobností o muži nebo jeho stavu, ale poznamenala, že není zdravotnickým pracovníkem ani státním příslušníkem Spojených arabských emirátů.

Celkem bylo identifikováno a vyšetřeno na MERS 108 osob, které byly v kontaktu s pacientem ve zdravotnických zařízeních, ale všechny výsledky byly negativní.

MERS je způsobena koronavirem souvisejícím, ale ne stejným, který způsobuje COVID-19 a SARS-CoV-2.

Obecně se jedná o respirační onemocnění, které způsobuje příznaky, jako je horečka, kašel a dušnost. Některé stavy mohou také vést k zápalu plic a/nebo zažívacím problémům.

Existují důkazy, že hlavním zdrojem viru jsou velbloudi na Blízkém východě, ale může se také šířit z člověka na člověka.

Nejnovější případ hlášený Světovou zdravotnickou organizací údajně nepřišel do kontaktu s velbloudem dromedárem ani žádným z jeho produktů, což znamená, že zdroj jeho infekce není jasný.

MERS byl poprvé rozpoznán v roce 2012 na Blízkém východě, kde je nadále nejčastěji hlášen. Od jeho objevení došlo ke třem pozoruhodným ohniskům. Před tímto případem byl poslední hlášený případ koronaviru ze SAE v listopadu 2021.

K nejzávažnějšímu propuknutí blízkovýchodního respiračního syndromu došlo v roce 2012. Od roku 2012 do roku 2020 WHO registrovaný 2 566 případů a 882 úmrtí. Úmrtnost dosahuje 34 procent, což je velmi vysoké číslo. Světová zdravotnická organizace však poznamenala, že „to může být nadhodnocení skutečné úmrtnosti, protože současné systémy sledování mohou minout mírné případy MERS“.

READ  Astronaut na Mezinárodní vesmírné stanici vyfotografuje oslnivé modré koule vznášející se nad Zemí

Většina případů v roce 2012 se vyskytla v Saúdské Arábii, Jižní Koreji, Spojených arabských emirátech, Jordánsku, Kataru, Ománu a Íránu. Spojené království zaznamenalo pět případů a tři úmrtí, zatímco Spojené státy hlásily dva případy a žádné úmrtí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *