Německo a Česká republika zastavily tok ruského plynu

Německo a Česká republika formalizovaly svůj záměr urychleně snížit svou závislost na ruských fosilních palivech.

Německo a Česká republika podepsaly společné prohlášení, v němž se zavázaly prolomit závislost Ruska na fosilních palivech a urychlit přechod na nízkouhlíkovou energetiku, protože klesající dovoz ruského plynu ohrožuje bezpečnost dodávek v celé Evropě.

V pondělí zahájila každoroční údržba největšího jednotlivého plynovodu přepravujícího ruský plyn do Německa, přičemž se očekává zastavení toků na 10 dní, ale vlády, trhy a společnosti se obávají, že odstávka by mohla být prodloužena kvůli válce na Ukrajině.

„Chystáme se dokončit dohodu o solidárních opatřeních k zajištění bezpečnosti dodávek plynu mezi našimi zeměmi před začátkem nadcházející zimy,“ stojí v oznámení.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck, Praha a český ministr průmyslu Josef Sigela uvedli, že je nutné se připravit na různé varianty, včetně toho, že dodávky plynovodem Nord Stream 1 nebudou obnoveny, až v červenci skončí plánovaná údržba. 21.

Mezitím německá vláda zahájila úsilí o využívání uhelných elektráren ve světle zmrazení dovozu plynu.

Vládní zdroje v pondělí agentuře DPA řekly, že kabinet nařízení schválí ve středu. Komory Bundestagu a Bundesratu již v tomto smyslu schválily pozměňovací návrhy.

Cílem je ušetřit více plynu zvýšením využívání uhelných elektráren k výrobě elektřiny.

s dpa

READ  Česká vláda připravuje 1,2 miliardy dolarů na náklady podniků na energii

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.