Ministr zahraničí Jan Lipavský navštívil Sydney během své indicko-pacifické cesty.

Ministr zahraničí Jan Lipavský navštívil Sydney během své indicko-pacifické cesty.

Šéf české diplomacie se v rámci intenzivního programu setkal s předsedou Legislativní rady parlamentu Nového Jižního Walesu Benjaminem Franklinem. Ministr Jan Lipavský zdůraznil strategický, politický a ekonomický význam indo-pacifického regionu.

Zmínil také dlouhodobé přátelské vztahy mezi našimi zeměmi a odhodlání je dále rozvíjet. V této souvislosti poukázal na 30 000 silnou českou komunitu žijící v Austrálii, z nichž většina žije v Sydney. Ministr Jan Lebowski také uznal obnovení členství Parlamentní skupiny přátel Evropské unie v Legislativní radě parlamentu NSW jako milník v rozvoji vzájemných vztahů.

Ministr Jan Libavski poté oficiálně zahájil podnikatelský seminář organizovaný ve spolupráci mezi Business NSW a Generálním konzulátem ČR v Sydney. Sympozia se zúčastnili australští a čeští podnikatelé, zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR a podnikatelského sektoru Nového Jižního Walesu. Ministr Jan Lipavský ve svém úvodním projevu vyzdvihl význam sympozia jako cenného kroku k prohloubení hospodářské, vědecké a technologické spolupráce, a to jak na bilaterální úrovni, tak i v indopacifickém regionu. Ministr Jan Libavski zdůraznil roli České republiky jako průmyslové země EU, která vyniká ve strojírenství, energetice, zdravotnickém materiálu a automobilovém průmyslu, a vyzdvihl důležitou roli NSW ve výzkumu a vývoji v oblastech, jako je kybernetika. Vesmír, obranné technologie a obnovitelná energie. Seminář byl jedinečnou příležitostí pro české společnosti předvést své podnikatelské záměry a navázat kontakty s australskými partnery.

Ministr Jan Lipavský také navštívil Operační centrum vlády NSW, kde se plně seznámil s prací nejmodernějších jednotek australského systému nouzové reakce, který hraje stěžejní roli při zdolávání požárů, povodní a dalších přírodních katastrof. . Toto konkrétní centrum bylo klíčové v boji proti pandemii Covid-19.

Večer se ministr Jan Libavski setkal s místní českou obcí v Sokole Sydney. V projevu ke svým krajanům v Sydney upozornil na připravované změny, které se dotknou Čechů žijících v zahraničí, zejména na volbu poštou, novelu zákona o státním občanství, jejímž cílem je odčinit křivdy pramenící z dob komunistického režimu, a na postupnou digitalizaci konzulární služby. . Šéf české diplomacie také předal zástupcům Sokola fotbalový dres Bohemians Praha na počest legendárního běhu fotbalového klubu Bohemians ve 20. letech minulého století. Poté odpověděl na řadu otázek publika. Občany mimo jiné zajímalo hlasování poštou, situace na Ukrajině nebo spolupráce zemí V4.

READ  Střední a východní Evropu čekají chmurné vyhlídky růstu stav

Titulní foto: Ministr Lipavsky s předsedou Legislativní rady parlamentu Nového Jižního Walesu Benem Franklinem, členy australského parlamentu a dalšími zástupci parlamentu Nového Jižního Walesu.

Ministr Lipavsky v zákonodárných komorách parlamentu NSW.

Ministr Lipavsky při své návštěvě Státního operačního střediska v Novém Jižním Walesu.

Ministr Lipavsky při své návštěvě Státního operačního střediska v Novém Jižním Walesu.

Ministr Lipavský během svého zahajovacího projevu na NSW Business Symposium.

Ministr Lipavský během svého zahajovacího projevu na NSW Business Symposium.

Ministr Lipavský se v Sokole Sydney setkal s místní českou obcí.

Ministr Lipavský se v Sokole Sydney setkal s místní českou obcí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *