Markus je ohledně obchodních vztahů mezi PH a Českou republikou optimistický

Markus je ohledně obchodních vztahů mezi PH a Českou republikou optimistický





Autor: Julie M. Aureliopřed 3 týdny


PRESIDENT MARCOS – PPA POOL

Prezident Ferdinand Marcos, Jr. (PPA POOL)

PRAHA – Prezident Ferdinand „Bongbong“ Marcos mladší ve čtvrtek vyjádřil důvěru v potenciál pro zvýšení obchodu a investic mezi Filipínami a Českou republikou zejména v informačních technologiích, elektronice, potravinářství a zemědělství, obnovitelných zdrojích energie, letectví a dalších odvětvích. .

Po bilaterálním jednání s českým prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě Markus řekl, že zkoumali možnosti budoucího partnerství mezi oběma zeměmi.

Prezident řekl, že se těší na budoucí příležitosti v oblasti obchodu, investic, zemědělství, zelené ekonomiky, obnovitelné energie, kosmonautiky a letectví, vzdělávání, cestovního ruchu, obrany, kybernetické bezpečnosti a zaměstnanosti v České republice, vnitrozemské zemi ve střední Evropě, kde žije 7000 lidí. . Filipínci zůstávají.

Vyjádřil „optimismus“, že Filipíny mohou přilákat více českých obchodníků a investorů k podnikání na Filipínách „v důsledku zvýšené angažovanosti mezi našimi podnikatelskými sektory“.

Dodal, že s Pavlem „diskutovali o velkém potenciálu zvýšit bilaterální obchod mezi našimi zeměmi“.

„Zdůraznila působivou ekonomickou výkonnost Filipín, což z nich dělá atraktivní destinaci pro české investice v oblastech informačních technologií – mimo jiné řízení podnikových procesů, elektroniky, výroby, potravinářství a zemědělství a výroby elektrických vozidel,“ uvedl prezident. . Na společné tiskové konferenci s Pavlem.

Marcos řekl, že se těší na druhé setkání filipínsko-českého smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci v Manile koncem tohoto roku.

Prezident dorazil na Pražský hrad a byl přijat samotným Pavlem.

Po příjezdu byl poctěn, než byl eskortován na uzavřené jednání s českým prezidentem.

Doprovázeli ho ministr zahraničí Enrique Manalo, ministr obchodu Alfredo Pascual, tajemnice prezidentského komunikačního úřadu Chiloe Garavel, předseda Sněmovny reprezentantů Martin Romualdez a předseda Senátu Juan Miguel Zubiri.


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *