Tipy pro péči o vlasy: 8 zdravých živin, které můžete přidat do svého jídelníčku pro zdravé vlasy – doporučují odborníci

Tipy pro péči o vlasy: 8 zdravých živin, které můžete přidat do svého jídelníčku pro zdravé vlasy – doporučují odborníci

Počasí je nyní v režimu vysílání. Studená zima oficiálně skončila a vystřídaly dlouhé letní dny. Zatímco příroda je v tomto ročním období v nejlepším, přináší s sebou také mnoho problémů souvisejících s pokožkou a vlasy. Změna ročního období často způsobuje, že naše vlasy jsou suché a podvyživené, což vede k nadměrnému vypadávání vlasů. Během tohoto ročního období si můžete všimnout více pramenů v kartáči po kartáčování nebo je váš odtok ve sprše ucpaný. To je důvod, proč odborníci doporučují pečovat o vlasy během změny ročního období. I když na internetu můžete najít mnoho tipů, co používat pro silné a vyživené vlasy, myslíme si, že vše začíná zdravou stravou. Toto je správně. Vyvážená strava se všemi základními živinami v ní pomáhá upevnit celkové zdraví a vyživuje nás (a naše vlasy) zevnitř. Zdá se, že stejný názor má i dietoložka celebrit Lovenet Batra.

(Přečtěte si také: Chraňte své vlasy letos v létě: Nejlepší průvodce péčí o vlasy)

Konzumace vyvážené stravy je důležitá pro vaše celkové zdraví a pohodu. Obrazový kredit: iStock

Lovneet Batra se nedávno vydala na svůj Instagram, aby dlouze mluvila o tom, jak se o nás starají Poezie. A začala slovy: „Zdravá strava a správná péče mohou udržet vaši hřívu nad ostatními.“ Kromě toho obsahuje také základní živiny (a jejich zdroje potravy), které mohou pomoci při podpoře zdravých a vyživených vlasů. Podívejme se na to.

Zde je 8 základních živin, které můžete přidat do svého jídelníčku pro péči o vlasy:

1. Vitamín A:

Pomáhá hydratovat vlasy. Vitamin A také pomáhá při růstu vlasů. Mezi potraviny bohaté na vitamín A patří sladké brambory, dýně atd.

2. Vitamíny skupiny B:

Vitamíny B pomáhají otěhotnět Kyslík a živiny pro vaši pokožku hlavy, což napomáhá růstu vlasů. Některé z nejběžnějších potravinových složek, které jsou bohaté na vitamíny B, jsou celozrnné výrobky, banány, luštěniny atd.

READ  Výzva k slunečním erupcím „Geomagnetic Storm Watch“ a Aurora Alert • Earth.com

(Přečtěte si také: Potraviny obsahující vitamín B12: Potraviny, které je třeba jíst, abyste se vyhnuli nedostatku vitamínu B12)

vitamín B

Vitamin B lze nalézt v řadě potravinových zdrojů.

3. Vitamín C:

Je potřebný pro tvorbu kolagenu a pomáhá předcházet stárnutí vlasů. Nejlepším příkladem potravin bohatých na vitamín C jsou citrusové plody.

4. Vitamín E:

Vitamin E pomáhá předcházet a zvyšovat oxidační stres vlasy rostou. Potraviny jako mandle, špenát, dýně atd. jsou bohaté na vitamín E.

(Přečtěte si také: 22 druhů vitamínů a minerálů, o kterých nevíte, že je vaše tělo potřebuje)

Ojiskoog

Je známo, že mandle jsou prospěšné pro péči o vlasy. Foto: iStock

5. Železo:

Věděli jste, že nedostatek železa je hlavní příčinou vypadávání vlasů? To je důvod, proč dietoložka Lovenet Batra doporučuje jíst potraviny bohaté na železo, jako jsou fazole, hrách a luštěniny. zdraví vlasů.

6. Zinek:

Zahrnutí potravin bohatých na zinek do vaší stravy může pomoci snížit lupy a podpořit růst vlasů. Nejběžnějšími potravinami bohatými na zinek jsou luštěniny, ořechy a semena.

7. Bílkoviny:

Zahrnout dobré množství protein Ve vaší stravě pro zdravý růst vlasů. Některé z nejlepších a nejhojnějších potravin bohatých na bílkoviny jsou luštěniny, mléčné výrobky a vejce.

(Přečtěte si také: 7 dietních tipů pro přirozený růst vlasů – odhalují odborníci)

qu0qb6r8

Protein je jedním ze základních stavebních kamenů těla. Foto: iStock

8. Biotin:

Biotin je spojován s produkcí keratinu a zlepšením stavu lupů. Některé z nejběžnějších potravin bohatých na biotin jsou vaječné žloutky, sladké brambory a houby.

Kromě toho Lovneet Batra také radí, abyste se dostali ke kořenové příčině problému. Podle ní „Když na to přijde péče o vlasy Nejde jen o nutriční nedostatek nebo příjem živin, ale také o pochopení kořene problémů (hormonální změny, geny, stres, zdravotní stav).“ Nakonec navrhuje správnou diagnostiku a léčbu problémů souvisejících s vlasy co nejdříve, abyste si užili silné vlasy. a zdravé vlasy.

READ  Vědci vyvinuli novou molekulu, která zabraňuje infekci COVID-19

Nyní, když jste dokončili kontrolu odborných rad, doporučujeme, abyste se jimi řídili Tipy Udržuje zdraví vašich vlasů.

Upozornění: Tento obsah včetně tipů poskytuje pouze obecné informace. V žádném případě nenahrazuje kvalifikovaný lékařský posudek. Více informací vždy konzultujte s odborníkem nebo se svým lékařem. NDTV nenese odpovědnost za tyto informace.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *