Maďarské zvýšení úrokových sazeb centrální bankou k omezení inflace

Přihlaste se k odběru našeho denního ekonomického zpravodaje, sledujte nás @Ekonomika A přihlaste se k odběru našich stránek audio notace.

Maďarská centrální banka poprvé za deset let zvýšila svou referenční úrokovou sazbu, aby omezila rychlejší inflaci v Evropské unii, a zavázala se k měsíčnímu zvýšení, pokud to bude vyžadovat očekávání růstu cen. Forint překonal počáteční ztráty.

Tvůrci politik pod vedením guvernéra Giorgiho Matulsiho v úterý zvýšili referenční úrokovou sazbu na 0,9% z 0,6%, jak se očekávalo, v rámci prvního významného měnového zpřísnění Evropské unie od propuknutí koronaviru.

Byl to však příslib sledovat každý měsíc nové zpřísňovací kroky – spíše než čtvrtletní, jak navrhl jeden zpracovatel sazeb – které zvrátily pokles měny, protože obchodníci ji oceňovali rychlejším tempem, aby normalizovali politiku. Byl osvobozen. Forint vzrostl vůči euru o 0,5 procenta, čímž vymazal svůj předchozí pokles o 1 procenta.

Mikolaj Raczynski, vedoucí správy fondů ve Noble Funds TFI SA ve Varšavě, uvedl, že změny se rovnaly „změně režimu v MNB, která byla v posledním desetiletí nejholívovější centrální bankou na rozvíjejících se trzích“. Banka.

Zvýšení sazeb v Maďarsku

Centrální banka zvyšuje své měřítko při prvním velkém nárůstu v Evropské unii v roce 2021

Zdroj: Bloomberg

Zpřísnění a pozitivní zpráva ukázala, že některé centrální banky na východním křídle Evropské unie neriskují inflaci, přestože jejich větší globální partneři nadále diskutují o tom, zda je růst globálního cen dočasný. Česká republika může ve středu sledovat Maďarsko při zvyšování nákladů na půjčky.

Na znamení rizik a možná podtrhuje závazek zkracovat roky ultra uvolněné měnové politiky Matolcci v pondělí uvedl, že Maďarsko Pokud se nepohnete, riskujete přilákání spekulativních útoků. Řekl, že volební rozpočet na rok 2022, který připravuje zvýšení inflace a záporné reálné úrokové sazby, je hořlavá směs.

READ  Škoda Rapid CNG bude brzy uvedena na trh v Indii, potvrzuje Zak Hollis

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *