Lena Dunham: 5 filmů, které inspirovaly ‚Katherine Cold Birdie‘

„Mám tady ve svém počítači seznam filmů, které jsem viděla své herce a štáb, abych o tom přemýšlela,“ říká Lena Dunham kliknutím na svou plochu. „Právě jsem otevřel svůj malý dokument – je ve složce Dokončené projekty, což je vzrušující.“

tento projekt Catherine se jmenuje BirdieRežíruje Dunham a vychází ze stejnojmenného dětského románu Karen Cushman z roku 1994. Režisérka se do knihy zamilovala, když jí bylo 10, a vzpomíná: „Tenhle film jsem chtěla natočit od doby, kdy jsem věděla, že lidé točí filmy. Svým způsobem mám pocit, jako bych byla na natáčení kvůli film téměř 30 let.“

Catherine se jmenuje Birdie Je to změna tempa pro Dunham, která je nejlépe známá tím, že zkoumá moderní ženskost ve své sérii oceněné cenou Emmy, dívkyA v nezávislých filmech malý nábytek (2010) a ostrá hůl (2022), ani nemluvě. Toto je příběh o dospívání ze třináctého století o lady Catherine (známější jako Birdie, kterou hraje Bella Ramsay), čtrnáctileté dívce, která se zabývá středověkou tradicí své doby. V rámci přípravy na svůj dlouholetý vášnivý projekt vytvořila Dunham filmového průvodce, který nastínil svou vizi. „Jsem psychopat, který každému posílá osnovy,“ říká.

Dunhamův učební plán zahrnoval filmy jako Jack Demme oslí kůže („Fantastická práce Catherine Deneuve, skrývá se uvnitř osla“) a Tamara Jenkins Slumy v Beverly Hills („Myslím, ta houpací scéna!“), plus Catherine Brillat tlustá dívka, Andrea Arnoldová Akvárium a více. Níže rozebrala pět nejvlivnějších filmů ve svém přístupu Catherine se jmenuje Birdie.

READ  Kam mám cestovat jako James Bond?

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.