Kvitová dramatickou výhrou Peguly udržuje české naděje při životě | ATP Tour

Kvitová dramatickou výhrou Peguly udržuje české naděje při životě |  ATP Tour

2. den United CupPetra Kvitová napsala novou kapitolu hrdinských dějin České republiky. dvakrát Wimbledon Šampionka si v úvodním setu ušetřila sedm setbolů, aby porazila světovou trojku Jessicu Pegulaovou 7-6(6), 6-4 a zajistila České republice první výhru smíšených týmů v Sydney.

Výhra uzavřela vedení Američanů na 2:1 Francis Thiafoe potkat Tomáš Machák V poslední dvouhře nerozhodného výsledku. Výhra Tiafoea by zpečetila remízu ve skupině C pro Američany. Jinak nerozhodný výsledek určí smíšená čtyřhra.

„Pokračujeme v boji,“ řekla Kvitová. „Myslím, že USA jsou skvělý tým se skvělými hráči. Nejsme tady favorité, ale bojujeme o každý zápas, o každý bod. To je náš týmový duch.“

80minutový úvodní set byl impozantní. Ani jeden z hráčů neviděl bod zlomu v prvních osmi hrách zápasu, což vedlo k dramatickému zakončení, kdy mezi nimi přišlo a odešlo 13 setbolů. Pegula Camille zachránila šest setbolů, aby udržela stav 5:5, pak rychle brejkla Kvitovou s šancí získat set.

Tentokrát se Kvitová odrazila od mantinelu. Bývalá světová dvojka zachránila čtyři setboly 6-5, 40-0, aby poprvé zlomila Pegulu a vynutila si tiebreak.

Kvitová opět ustoupila a znovu zařvala. Od stavu 5:1 v tiebreaku si Kvitová zachránila další tři setboly, než získala osmý set za stavu 7:6, aby nakonec set uzavřela.

Po svém úniku v prvním setu Kvitová dvakrát zlomila Pegulu, aby se v závěrečných fázích setu rychle ujala vedení 3:0 a zahájila sezónu 2023 výhrou v top 5.

Výhra oplácí Kvitové prohru s Pegulou US OpenOsmifinále loni na podzim a zvýšili svůj vzájemný náskok na 3-1.